Yetki Emin Ellerde

 

Değerli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları,

Sağlık ve sosyal hizmet kolunda, 14 yıldır örgütlü olan sendikamız ve yaklaşık 350 bin sağlık ve sosyal hizmet çalışanı için yeni bir sayfanın açıldığı önemli günler yaşıyoruz.

 

Sorunların çözüme kavuşması, daha üst düzey hak ve kazanımlar için Sağlık-Sen’in yetkili sendika olması gerektiğine inanan on binlerce sağlık ve sosyal hizmet çalışanı; 2008 yılında Türkiye’nin en çok büyüyen sendikası konumuna taşıdıkları sendikamızı 2009 yılında hizmet kolumuzun en büyük ve tek yetkili sendikası olarak tescil etmiştir.

 

Sağlık-Sen, 7 yıldır Sağlık Bakanlığı’nda yetkili olan Türk Sağlık-Sen’i ve SHÇEK’te yetkili olan SES’i geride bırakarak hizmet kolumuzdaki en büyük iki kurumda yetkili sendika olmuştur.

 

Sağlık ve sosyal hizmet kolunda Sağlık-Sen çatısını tercih ederek, sendikamızı yetkiye taşıyan üyelerimize Genel Merkez Yönetimimiz ve tüm teşkilat kadrolarımız adına şükranlarımı sunuyorum.

 

Sağlık ve sosyal hizmet kolundaki 350 bini aşkın çalışanımızın haklarını koruma ve geliştirme adına son bir yılda etkili bir sendikal mücadele ortaya koyan Sağlık-Sen, bu mücadelesini 95 bin üyeden oluşan güçlü yapısı ile, 15 Mayıs 2009’tan itibaren daha kararlı bir şekilde sürdürecektir.

 

Temel ilkemiz, sağlık ve sosyal hizmet kolunda adaletsizliği, eşitsizliği besleyen tüm sorunlu yapılarla mücadele etmektir. Temel felsefemiz, hiçbir ayrım gözetmeksizin sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının gündemindeki sorunları çözüme kavuşturmakdır. Sağlık-Sen’in yetki döneminin en temel farkı bu olacaktır. Geçmişin siyasal ve ideolojik sendika anlayışının ötekileştirdiği sağlık ve sosyal hizmet çalışanları, Sağlık-Sen’in demokratik, bağımsız ve çözüm odaklı vizyonuna kendisini yakın görmüştür.

 

Yedi yıldır, iki farklı anlayışın yetkili olduğu Sağlık Bakanlığı ve SHÇEK’te yetkinin bu yıl Sağlık-Sen’e geçmesi, Sağlık-Sen’in tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarını kucaklayan büyük bir çatı olduğunun kanıtıdır.

 

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları, yetkiyi emin ellere teslim etmiştir. 350 bini aşkın çalışanı temsil etmenin ne denli büyük bir sorumluluk olduğunu biliyoruz. Sağlık-Sen, Sağlık Bakanlığında, Sosyal Hizmetlerde, Üniversitelerde çalışanların sorunlarını ve çözüm yollarını en iyi bilen sendikadır.

 

Son bir yıl içinde yataklı tedavi kurumlarında yemek ücreti uygulamasının sona ermesi, memurların VHKİ kadrosuna geçişi, hizmetliler için görevde yükselme sınavı açılması, Üniversitelerde döner sermaye tavan oranlarının yükseltilmesi, Birinci Basamak Kurumlarda çalışanların döner sermayelerinde iyileştirme gibi önemli kazanımlara imza atan Sağlık-Sen; önümüzdeki süreç içinde, Sağlıkta Dönüşüm Programının vatandaş odaklı profilinin, çalışanların haklarını da gözeten bir kimliğe kavuşması için yoğun ve etkili bir mücadele ortaya koyacaktır.

 

Bu düşüncelerle, Sağlık ve Sosyal Hizmet kolunda sendikamızı yetkiye taşıyan üyelerimiz başta olmak üzere tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyor, yetki dönemimizin hayırlar getirmesini diliyorum.

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo