Yetkimiz Tescillendi

 

Yetkimiz Tescillendi

Çalışma Bakanlığı’nın üye sayılarına ilişkin Temmuz 2009 istatistikleri Resmi Gazete’de yayımlandı. Sağlık-Sen, 93 bin 705 üyesiyle Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolunun tek yetkili sendikası olurken, konfederasyonumuz Memur-Sen de 376 bin 355 üye sayısıyla yetkiye ulaştı.

Çalışma Bakanlığı’nın Kamu Görevlileri Sendikalarının ve konfederasyonlarının üye sayılarına ilişkin 2009 Temmuz İstatistikleri 7 Temmuz 2009 tarihli ve 27281 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Sağlık-Sen 93 bin 705 üye sayısıyla hem Sağlık Bakanlığı hem de SHÇEK’te yetkili sendika olarak bir ilki başardı.  Sağlık-Sen sağlık ve sosyal hizmet kolunun en büyük sendikası olurken, konfederasyonumuz Memur-Sen’de 376 bin 355 üye sayısıyla Türkiye’nin Kamu-Sen’in yetki dönemine son verdi.

Sendikamızdan Rekor Büyüme

2008 yılında Türkiye’nin en çok üye büyüyen sendikası olarak dikkatleri üzerine çeken Sağlık-Sen, bu başarısını 2009 yılında da sürdürdü. Sendikamız, 2009 yılında da 22 bin 483 üye artışı gerçekleştirerek, Eğitim-Bir-Sen ile birlikte 2009 yılında Türkiye’nin en çok büyüyen sendikası oldu.

Başta Sendikamız olmak üzere Memur-Sen’e bağlı tüm sendikaların gerçekleştirdiği büyük üye artışı ile birlikte konfederasyonumuz Memur-Sen de yedi yıldır yetkili konfederasyon olan Kamu-Sen’i geride bırakarak yetkiye ulaştı.

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Bem-Bir-Sen, Diyanet-Sen, Toç-Bir-Sen, 2009 yılında da açık ara yetkili sendika konumunu korurken, Eğitim-Bir-Sen Türkiye’nin en büyük kamu kurumu olan Milli Eğitim Bakanlığı’nda yetkili sendika oldu. Enerji-Bir-Sen ise 2009 yılında gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar sonucu gerçekleştirdiği büyük üye artışına rağmen 12 üye farkıyla yetkiyi kaybetti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo