Kervan Yürüyor

 

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları adına yetkili sendika olarak ilk kez masaya oturan Sağlık-Sen, geçmiş toplu görüşme dönemleri ile farkını ortaya koymuştur.

Tamamen sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarının çözümü için mücadele veren sendikamızın, toplu görüşme sürecinin başından sonuna kadar ortaya koyduğu performans karşısında söyleyecek söz bulamayan bazı çevreler, maalesef seviyesizce sendikamıza saldırmaktadır. Saldırı ve iftira üslubunu karakter haline getiren, demokrasiden, hukuktan ve dürüstlükten nasipsiz bu kesimlerin, kamu sendikacılığını yedi yıllık yetki dönemlerinde nasıl ayaklar altına aldığı ortadadır.

Yetkiyi kaybetmelerine neden olan bu yaklaşımlarını hiçbir koşulda sorgulamayan, yedi yıldır “Ne ortaya koydum?” diye düşünme gereği bile duymayan bu kesimler, alışkın oldukları çıkarcı siyaset-sendika ilişkileri ile sendikamız arasında “Nasıl bir bağ kurarız?” çaresizliği içinde türlü türlü oyunlara başvurmaktadır.  Son olarak, malum sendika; kurgulanan uydurma ve iftira içerikli bir haberi internet sayfasında yayınlamak suretiyle saldırılarını sürdürmektedir.

Biz Sağlık-Sen camiası olarak, geçmişte olduğu gibi, malum sendikayı kendi seviyesizliğiyle baş başa bırakıyor, atılan iftiralar karşısında yasal haklarımızı kullanacağımızın bilinmesini istiyoruz.

Bu noktada tek muhatabımız olan tabanımızı aydınlatma adına, müfteri sendikanın sitesinde yayınladığı haberdeki iddiaların kaynağı olarak adı geçen eski denetim kurulu üyesi Fatih Sönmez’in noter kanalıyla malum sendikaya gönderdiği tekzip ve suç duyurusunu yayınlamakla iktifa ediyoruz.

TEKZİP METNİ:

 

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA YAPILAN SUÇ DUYURU:

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo