“Adaletsizlik ve Eşitsizlikle Sonuna Kadar Mücadele Edeceğiz”

 

 Şubelerimizin düzenlediği iftarlara katılan Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, “Temel ilkemiz, sağlık ve sosyal hizmet kolunda adaletsizliği, eşitsizliği besleyen tüm sorunlu yapılarla mücadele etmektir” dedi.

 

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar ve Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerimiz, Ramazan ayında şubelerimizin iftarlarına katılarak, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarıyla bir araya geliyor. Genel Merkez Yöneticilerimiz şu ana kadar, Samsun, Isparta, Erzurum, İstanbul 1 Nolu Şube, Niğde, Konya, Çorum, Batman ve Kastamonu Şubelerimizin iftarlarına katıldı.

 

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK BÜYÜYEN SENDİKASIYIZ

 

Genel Başkanımız katıldığı iftar programlarında önemli mesajlar verdi. Kaçar, “Sağlık ve sosyal hizmet kolunda, 14 yıldır örgütlü olan sendikamız ve yaklaşık 400 bin sağlık ve sosyal hizmet çalışanı için yeni bir sayfanın açıldığı önemli günler yaşıyoruz. Sorunların çözüme kavuşması, daha üst düzey hak ve kazanımlar için Sağlık-Sen’in yetkili sendika olması gerektiğine inanan on binlerce sağlık ve sosyal hizmet çalışanı; 2008 yılında Türkiye’nin en çok büyüyen sendikası konumuna taşıdıkları sendikamızı 2009 yılında hizmet kolumuzun en büyük ve tek yetkili sendikası olarak tescil etmiştir” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çorum Şubemizin iftarına Genel Sekreterimiz Menderes Turbay, Genel Teşkilatlanma Sekreterimiz Metin Memiş ve Genel Mali Sekreterimiz Mehmet Güner Erdoğdu katılarak, üyelerimizle bir araya geldi.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

DAYATMALARA EVET DEMEYECEĞİZ

 

Mahmut Kaçar, şu mesajları verdi: “Sağlık-Sen Genel Merkez olarak bir buçuk yıllık faaliyet dönemimiz içinde kurumsallaşmamızı tamamlayarak, sizlerin teveccühü ile yetkili sendika olduk. Bu onurlu mücadelemizde, insanı merkeze alan hizmet sendikacılığımızın taşıdığı ilke ve hedefleri, yurdun dört bir yanında ortaya koyduğumuz emek ve inançla en iyi şekilde anlatarak, yetkiye ulaşmamızda büyük pay sahibi oldunuz.”

Emek ve özgürlük mücadelelerinin birbirine paralel olduğunu söyleyen Genel Başkan, toplu görüşme masasında hiçbir dayatmaya evet demediklerini belirtti. Kaçar, “Temel ilkemiz, sağlık ve sosyal hizmet kolunda adaletsizliği, eşitsizliği besleyen tüm sorunlu yapılarla mücadele etmektir. Temel felsefemiz, hiçbir ayrım gözetmeksizin sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının gündemindeki sorunları çözüme kavuşturmaktır. Sağlık-Sen’in yetki döneminin en temel farkı bu oldu” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Erzurum Şubemizin iftar programına Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreterimiz Mahfuz Sunar'la birlikte yaklaşık bin 200 üyemiz katıldı.

 

------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

TOPLU GÖRÜŞMELERDE ÖNEMLİ KAZANIMLAR ELDE EDİLDİ

 

2009 Toplu Görüşmelerinde özellikle sosyal ve özlük hakları noktasında önemli kazanımlar elde edildiğini vurgulayan Genel Başkan, “Döner sermaye ödemelerinde aylık mahsuplaşma talebimiz sağlık çalışanlarımız adına en önemli kazanımlarımızdan biridir. Bu konuda yapılacak düzenleme ile döner sermaye gelirleri düşük olan on binlerce sağlık çalışanlarının, maaş artı ek ödemeyi garanti gelir olarak her ay almalarının yolu açılacaktır. Öte yandan ek ödeme düzenlemesinin yapılması ile birlikte izin ve rapor dönemlerinde döner sermayeden mahrum kalan tüm sağlık çalışanları ek ödeme alabileceklerdir” şeklinde konuştu.

 

Toplu görüşmelerde, bunun yanı sıra giyim yardımının nakden ödenmesi, biriken görev ve tedavi yolluklarının tek seferde ödenmesi ve bir daha gecikme yaşanmaması, tüm sağlık çalışanlarına lisans tamamlama hakkı, sağlık çalışanlarının 45 saatlik çalışma süresinin 40 saate düşürülmesi gibi kazanımların da elde edildiğini belirten Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, sözleşmeli personel sorunları konusunda da kadrolu-sözleşmeli ayrımına son verecek bir yasal düzenlemenin çıkartılması için Sağlık Bakanlığı ile çalışma içinde olduklarını kaydetti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Samsun Şubemizin iftar programına Genel Başkanımız Mahmut Kaçar ve Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreterimiz Mahfuz Sunar katıldı.

 

------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niğde Şubemizin iftar programına Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, Genel Teşkilatlanma Sekreterimiz Metin Memiş ve Genel Mali Sekreterimiz Mehmet Güner Erdoğdu katıldı.

 

------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kastamonu Şubemizin iftar programına Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, Genel Teşkilatlanma Sekreterimiz Metin Memiş, Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreterimiz Mahfuz Sunar, Genel Basın Yayın ve Dış İlişkiler Sekreterimiz Semih Durmuş katıldı.

 

------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo