Anı Yarışmasında Süreyi Uzattık! İlginize Teşekkürler…

 

Geçen yıl birincisini gerçekleştirdiğimiz anı yarışmasının ikincisinde de üyelerimizden gelen yoğun istek doğrultusunda başvurusu süresini 30 Ekim 2009 Cuma gününe kadar uzattık. İlginize teşekkür ederiz.

 

Sendikamızın geleneksel hale getirdiği mesleğine emek vermiş sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının görevi sırasında yaşadıklarını konu alan “Anı Yarışması”na üyelerimiz yine yoğun ilgi gösterdi.

 

30 Eylül 2009’da başvuru süresi biten bu yıl ki yarışmamızda, üyelerimizin talepleri doğrultusunda konuyu değerlendiren Sendikamız, başvuru süresini bir ay uzattı. Yarışmaya son katılım 30 Ekim 2009 Cuma.

 

Bilindiği gibi Anı Yarışması’nda 5 kişinin yaptığı değerlendirmeler sonucunda;

 

Birinciye  3000 TL

İkinciye    2000 TL

Üçüncüye 1000 TL

 

ödül verilecek. Ayrıca Jüri özel ödülü de 500 TL olacak. Ödül alan ve yayımlanmaya değer görülen tüm anılar kitaplaştırılacaktır.

 

Yarışmaya, Sağlık Bakanlığı’na bağlık kuruluşlarda, üniversite hastanelerinde ve sosyal hizmetlerde çalışan tüm üyelerimiz ile tıp fakülteleri ve sağlık meslek liselerinde staj yapan öğrenciler de katılabileceklerdir.  

 

ESERİN DEĞERLENDİRİLMESİNDE İZLENECEK YOL

Sağlık-Sen Genel Merkezine teslim edilen anılar, beş kişiden oluşan jüri üyeleri tarafından değerlendirilecektir.

Eserler okunurken isimler kapatılacak ve her anıya bir numara verilecektir.

Anılar Jüri üyesi sayısınca çoğaltılacak ve jüri üyelerinin verdiği puanlar toplanarak aritmetik ortalaması alınacaktır.

Puanlama işlemi tamamlandıktan sonra isimler açılacak ve en yüksek puan alan eserlerden başlanarak Türkiye birincisi, Türkiye ikincisi ve Türkiye üçüncüsü ilan edilecektir. Ayrıca; Jüri Özel Ödülü almaya değer görülen anı sahibinin ismi de açıklanarak törenle ödüller sahiplerine verilecektir.

Sonuç tutanağı düzenlenerek jüri üyeleri tarafından imzalanacaktır.

 

YARIŞMA ŞARTNAMESİ

Yarışmaya; Sağlık Bakanlığına bağlı kuruluşlarda, üniversite hastanelerinde ve sosyal hizmetlerde çalışan tüm üyelerimiz katılabileceği gibi tıp fakülteleri ve sağlık meslek liselerinde staj yapmakta olan öğrencilere de katılabileceklerdir.

Başvurular Sağlık-Sen Genel Merkezine yapılacaktır.

Yarışma konusu hizmet sunumu sırasında yaşanan anılardır.

Yarışmacılar en fazla üç anıyla katılabilirler. Anılar 12 punto ile yazılmış olmalıdır.

Anılar CD’ye kaydedilmiş olarak, bir çıktısı ile birlikte gönderilecektir. Anı zarfının ve CD’sinin üzerinde anı yazarının adı değil rumuzu olmalıdır. Bu dosyanın içine konulan başka bir zarfın üzerine rumuz yazılmalı; isim - soy isim, kısa özgeçmiş ve iletişim bilgileri bu zarfın içinde yer almalıdır.

Yarışmaya katılacak anılar, daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış olmalıdır.

Anılar, jüri tarafından değerlendirilecektir.

Seçici kurul üyeleri ve onların birinci derecedeki yakınları ile Sağlık-Sen Genel Merkez yönetimi ve birinci derece yakınları yarışmaya katılamazlar.

Sağlık-Sen, ödül alan ve yayımlanmaya değer görülen anıları kitap olarak yayımlanacaktır.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo