Lisans Tamamlamanın Kapsamı Genişletilmelidir

 

Sendikamız lisans tamamlama programlarının kapsamının genişletilmesi için YÖK Denetleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Solak’la görüştü.

 

Ebelik, hemşirelik, sağlık eğitim enstitüsü mezunları ve sağlık memurluğu önlisans mezunlarının yararlandığı lisans tamamlama hakkının genişletilmesi için Sendikamız çalışmalarını sürdürüyor. Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreterimiz Mustafa Kulluk ve Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreterimiz Mahfuz Sunar, YÖK Denetleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Solak ile görüşerek lisans tamamlama programlarının kapsamının genişletilmesini istedi.

 

Sendikamızın taleplerinin yer aldığı dosyayı Prof. Dr. Solak’a ileten Sendikamızın Yöneticileri, acil bakım, acil tıp, diş protez, diyaliz, anestezi, tıbbi laboratuvar, radyoloji, tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik, çevre sağlığı, sağlık kurumları işletmeciliği, laboratuvar ve veterinerlik sağlık teknikerliği gibi sağlık hizmetleri sınıfının üst öğrenimi sayılan önlisans programlarından mezun olanlara da lisans tamamlama hakkı verilmesini talep etti.

Ayrıca Sendikamızın talepleri arasında sağlık memurluğu önlisans programını bitirip sağlık teknikerliği diploması verilen önlisans mezunları ile hemşirelik lisans tamamlama programına ebelik önlisans mezunlarının, ebelik önlisans programına da hemşirelik önlisans mezunlarının da başvurması yer aldı.   

 

YÖK Denetleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Solak da konuları ilgili kurullarda değerlendireceklerini belirtti.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo