KEY Ödemeleri Şubatta Başlıyor

 

Konut Edindirme Yardımı (KEY) hesaplarının tasfiyesine ilişkin yeni çıkarılan kanun çerçevesinde hak sahiplerine ödemenin, gelecek yıl Şubat ayı içinde yapılabileceği bildirildi.

Memur-Sen olarak, üyelerimiz ve diğer kamu görevlilerinin KEY konusunda yaşadığı mağduriyetleri dikkate alarak 2008 ve 2009 toplu görüşme taleplerimiz arasında KEY ödemelerinde yaşanan mağduriyetlerin giderilmesine yönelik taleplere ve çözüm önerilerimize yer verdik.

Taleplerimiz doğrultusunda 2008 Mutabakat Metni’nde ve 2009 Toplu Görüşme Tutanağı’nda KEY ödemelerinin bir an önce hak sahiplerine ödenmesi yönünde düzenleme yapıldı.  

Yaptığımız çalışmalar ve başlattığımız girişimler sonucunda; 5939 sayılı “Konut Edindirme Yardımı Hak Sahiplerine Ödeme Yapılmasına Dair Kanunda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun” TBMM tarafından kabul edildi ve Cumhurbaşkanı tarafından onaylanarak Resmi Gazete’nin bugünkü (17/12/2009 tarihli) sayısında yayımlandı.

Yasanın çıkması ile birlikte, hak sahiplerine bir an önce ödemelerin yapılması konusunda hassas davranılması çağrısında bulunmuştuk. 

KEY ödemelerinin yapılacağı tarih ile ilgili açıklamayı Tasfiye Halindeki Emlak Bankası’nın Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sayın, Anadolu Ajansına yaptı.

Yeni yasanın listelerin kabulü için 1 ay, ilk listenin yayımlanması için 3 ay süre verdiğini hatırlatan Zeki Sayın, KEY biriminin yoğun çalışmaları sayesinde ilk ödemenin Şubat ayı içinde yapılabileceğini açıkladı.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo