Gerçekler Manşete Taşındı

Memur-Sen’in Toplu Sözleşme Masasında elde ettiği kazanımlar malum konfederasyonlar ve sendikalar tarafından çarpıtılmış, Memur-Sen’in kazanımları görmezlikten gelinmiş.  Kazanımları inkar yoluna gidenler güneşi balçıkla sıvayabileceklerini sandılar. 1 Ocak 2014 yaklaştıkça gazete ve televizyonlarda çıkan haberler, onların iftiracı kimliklerini tescil ediyor. Memur-Sen’in kazanımlarının büyüklüğü ve önemi her gün flaş bir haberle manşetlere taşınıyor.


Konfederasyonumuzun mücadelesiyle bu yıl toplu sözleşmede elde edilen kazanımları kısaca hatırlatalım:


Kamu görevlilerinin taban aylığına 1 Ocak 2014’ten itibaren geçerli olmak üzere brüt 175, net 123 TL artış. 4/C’linin ücretlerinde, 1 Ocak 2014’ten itibaren aile (eş ve çocuk) yardımı dahil olmak üzere, brüt 590, net 493 TL artış, Taban aylığa yapılan yüzde 17 zam, 1 Ocak 2014 tarihinden sonra emekli olan kamu görevlilerinin (30 yıllık hizmet süresi üzerinden) emekli ikramiyelerinde 5.250 TL artış, Taban aylığa yapılan 175 TL tutarındaki zam, bütün emekli kamu görevlilerinin maaşlarına eşit miktarda olacak şekilde 146 TL zam.


Toplu sözleşme masasında elde edilen kazanımlar 1 Ocak 2014  yaklaştıkça gerçekler bir bir ortaya çıkıyor. Hürriyet Gazetesi Memur-Sen’in elde ettiği kazanımların bir bölümü manşetinden işte böyle verdi:

YORUMSUZ…

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo