Ek Ödemede Aylık Mahsuplaşma İçin Düğmeye Basıldı

 

2009 Toplu Görüşmelerinde mutabakata alınan ve sendikamızın en önemli kazanımlarından olan ek ödemede aylık mahsuplaşma ile ilgili Maliye Bakanlığı çalışma başlattı.

 

Maliye Bakanlığı, konuya ilişkin sendikamıza gönderdiği yazıda 9 Mart’ta yapılacak komisyon toplantısına temsilci gönderilmesi talebinde bulundu.

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının tek yetkili sendikası olan Sağlık-Sen’in 2009 toplu görüşmelerinde yetki farkını ortaya koyan en önemli kazanımlardan birisi olan  ek ödemede aylık mahsuplaşma konusunda yasal düzenleme yapılmasıyla birlikte, döner sermaye gelirleri 375 Sayılı KHK’de belirtilen ek ödeme miktarının altında olan sağlık çalışanlarının her ay maaşı ile birlikte en az ek ödeme miktarı kadar gelir alması sağlanmış olacak.

 

İZİN VE RAPOR DÖNEMLERİNDE EK ÖDEME GELİYOR

 

Düzenleme hayata geçirildiği takdirde yüz binlerce kamu çalışanı için çok önemli bir mağduriyet konusunun çözüme kavuşmuş olacağını dile getiren Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, “2009 toplu görüşmelerinde sendikamızın talebi doğrultusunda mutabakata varılan aylık ek ödeme mahsuplaşması hayata geçirildiğinde, döner sermaye geliri 375 Sayılı KHK’de belirlenen ek ödemenin altında olmayacaktır. Ayrıca yıllık izin ve rapor dönemlerinde ek ödeme alabileceklerdir. 9 Martta Maliye Bakanlığı ile yapacağımız toplantıda sürecin bir an önce tamamlanması konusunda ısrarlı olacağız” şeklinde konuştu.

 

Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğünün Konfederasyonumuza Gönderdiği Yazı

 

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo