Sağlık-Sen Üyesi Olmak Ayrıcalıktır

 

Sağlık-Sen üyeleri, hizmet sendikacılığımızın ayrıcalığını yaşamaya devam ediyor. Konfederasyonumuz Memur-Sen ve Sağlık-Sen olarak SBN sigorta ile 2009 yılında yaptığımız anlaşmayı 2010 yılında ek kazanımlarla yeniledik.

 

Sağlık ve sosyal hizmet kolunda klasik ücret sendikacılığı dönemine son veren sendikal anlayışımızla üyelerimize yönelik çağdaş kazanımlar getirmeye devam ediyoruz. Hayatın olağan akışı içerisinde meydana gelen talihsiz kazalarda hayatını kaybeden üyelerimizin ailelerinin acısını bir nebze hafifletmek için Konfederasyonumuz Memur-Sen’le birlikte SBN Sigorta ile ilk olarak geçen yıl yaptığımız protokolü bu yıl da yeniledik. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda vefat halinde ödenen ferdi kaza sigortası tazminatı 15 bin TL olarak belirlenirken, yeni sözleşme çerçevesinde ailem paketi uygulaması da hayata geçirildi.

 

2009 yılında 15 üyemizin ailesine 225 bin TL ödendi

Sendikamızın SBN sigorta ile yaptığı anlaşma çerçevesinde, 2009 yılında vefat eden 15 üyemizin ailesine 225 bin TL ödeme yapıldı. Bunun yanı sıra binlerce üyemiz yaptığımız anlaşma çerçevesinde kasko ve diğer sigorta türlerinden indirimli şekilde yararlandı.   

 

SBN Sigorta ve Şekerbank’la yapılan 2010 yılı anlaşmasının ayrıntıları

 

SBN sigorta ile yaptığımız yeni protokolle; Sağlık-Sen üyelerinin vefat veya sürekli sakatlık halinde 15 bin TL olan grup ferdi kaza sigortası tazminat hakkı 2010 yılı süresince de devam edecek. Ayrıca SBN Sigortanın kasko imkanlarından yüzde 30 oranında indirimle yararlanabilecek olan Sağlık-Sen üyeleri, kasko bedelini 6 taksitte ödeyebilecek. Anlaşma çerçevesinde SBN sigortadan kasko yaptıran üyelerimizin, ferdi kaza sigortası tazminatı 45 bin TL olacak.

 

 

 

 

Memur-Sen Ailem Kartı”

 

Konfederasyonumuz Memur-Sen ile Şekerbank arasında yapılan protokol çerçevesinde, “Memur-Sen Ailem Kartı” uygulamasıyla üyelerimize ek imkanlar getirildi.

 

Yapılan anlaşmaya göre, Şekerbank’tan “Memur-Sen Ailem Kredi Kartı” alan üyelerimiz için, 15 bin TL’lik ferdi kaza tazminatı 25 bin TL olacak. ‘Memur-Sen Ailem Kartı’ alan üyelerimiz SBN Sigortanın herhangi bir sigortacılık hizmetinden faydalanmaları halinde (kasko, DASK v.b)  30 bin TL daha tazminat hakkı kazanacak. Yani, Sağlık-Sen üyesi bir memur, ‘Ailem’ paketi alır ve bir sigortacılık hizmetinden faydalanırsa, 55 bin TL’lik tazminat hakkı elde edecek. Ayrıca kasko indirimi “Memur-Sen Ailem Kartı” alan üyelerimiz için yüzde 40 olacak, kasko bedeli 12 taksitte ödenebilecek.

 

“Memur-Sen Ailem Kart” alan üyelerimiz, kredi kartı aidatı ödemeyeceği gibi, Şekerbank’ın internet bankacılığı hizmetlerinden (eft, havale) ücret ödemeden yararlanabilecek.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo