Sendikamızdan Bir İlk Daha

 

Sendikamız, 14 Mart Tıp Bayramı’nda sadece sağlık çalışanlarının temel sorunlarının tartışılacağı sempozyum düzenliyor.

 

13-14 Mart 2010 tarihleri arasında Asya Termal Otel’de yapılacak sempozyumda, sözleşmeli personel istihdamından, performans sistemine, çalışma sağlığı ve güvenliğini tehdit eden sorunlardan, şiddete kadar, sağlık çalışanlarının temel gündem konuları masaya yatırılacak.

 

30 Ekim 2009 tarihinde Sendikamız ile Sağlık Bakanlığı arasında gerçekleştirilen Kurum İdari Kurulu toplantısında alınan karar gereği Sağlık Bakanlığı ile ortaklaşa düzenlediğimiz sempozyumun açılışını  Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ gerçekleştirecek.

 

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, sempozyum öncesi sendikamızca düzenlenen “Geçmişten Günümüze Sağlığın Fotoğrafı” Sergisi’ni açacak.

 

Sempozyum hakkında açıklamalarda bulunan Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, sağlık çalışanlarının temsilcileri, Kurum yöneticileri ve bilim adamlarının katılımıyla gerçekleştirilen sempozyumun, gerek katılım oranı, gerekse tartışılacak konuların genişliği açısından ilk niteliğinde olduğunu söyledi.

 

Genel Başkanımz Mahmut Kaçar, sağlık çalışanlarının sorunlarının çözümü noktasında ortaya koydukları sendikal mücadelenin her zaman geniş yankı uyandırdığını belirterek, “Sağlık çalışanlarının sorunları ve çözüm yolları sempozyumunda sağlık hizmetinin bileşenleri bir araya gelerek sorunları tartışacak ve çözüm yollarını arayacak. Sempozyumdan sağlık çalışanları açısından önemli sonuçlar çıkacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

Sempozyum gündemi için tıklayınız.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo