Genel Başkanımız İzmir, Manisa ve Uşak’taydı

 

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, 9-10 Nisan Uşak, İzmir ve Manisa’ya gerçekleştirdiği ziyaretlerde çeşitli etkinliklere katıldı.

 

Ziyaretler kapsamında ilk olarak Uşak’ta temaslarda bulunan Genel Başkan, Şube Başkanımız Muhammet Ali Aloğlu ve şube yöneticileriyle birlikte Uşak Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. İsmail Güneş’i ziyaret etti.

Ziyarette sendikamızın faaliyetleri hakkında bilgi veren Genel Başkanımız, çalışanlarının çağdaş çalışma koşullarına ve haklarına ulaşması noktasında kurumsal ilişkilere önem veren, çözüm odaklı bir sendikacılık anlayışı içinde hareket ettiklerini kaydetti.

Genel Başkan daha sonra şube yöneticileriyle birlikte SHÇEK İl Müdürlüğünü de ziyaret etti.

 

 

 

 

Genel Başkanımız aynı günün akşamında, Konfederasyonumuz Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ile birlikte Memur-Sen Uşak Temsilciliğinin İl Divan Toplantısına katıldı.

 

İZMİR BULUŞMASI COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİ

 

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar’ın ziyaret programının ikinci durağında İzmir’de Konfederasyonumuzun ‘Memur-Sen İzmir Teşkilat Buluşması’na katıldı.

Devlet Bakanı Mehmet Aydın’ın misafir olarak iştirak ettiği, Memur-Sen İzmir Teşkilat Buluşması coşkulu bir atmosferde geçti. Toplantıya Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’nun yanı sıra, Memur-Sen Genel Mali Sekreteri ve Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Halil İbrahim Kütük ile konfederasyonumuza bağlı sendikaların genel merkez yöneticileri de katıldılar. 

 

Programda konuşan Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, Anayasa değişikliği paketi içinde yer alan toplu sözleşme hakkının, kamu çalışanlarının hak mücadelesinde önemli bir kazanım olarak değerlendirdiklerini söyledi. Genel Başkan, bu sürece Memur-Sen’in azimli ve kararlı mücadelesi ile ulaşıldığını anlatarak, “Ancak bu düzenlemeyi Memur-Sen olarak yeterli bulmuyoruz. Grev hakkı vazgeçilmez talebimizdir. Toplu sözleşme hakkının grev hakkını da içerecek şekilde TBMM’den çıkması konusunda tüm siyasi partileri Anayasa Paketinin Genel Kurul görüşmelerinde destek vermeye çağırıyorum” şeklinde konuştu.

 

 

 

Genel Başkan programın ardından İzmir Şubemizin teşkilat toplantısına katıldı. Ortaya koyduğumuz hizmet ve kazanımlarla sendikamıza yönelen teveccühün her geçen gün arttığına işaret eden Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, “15 Mayıs’ta yetkiyi pekiştirerek, sağlık ve sosyal hizmet kolunun tek çatısı olma yolunda bir adım daha atmış olacağız. Çalışanlarımızın bizlere yüklediği bu sorumluluğu en iyi şekilde  taşıyacağız’’ şeklinde konuştu.

 

“SAĞLIK-SEN İLE TÜM SORUNLAR ÇÖZÜME KAVUŞACAK”

 

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, ziyaret programının ikinci gününde Manisa’ya geçerek, Memur-Sen Manisa Genişletilmiş İl Divan Toplantısına katıldı.  Toplantıda, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Konfederasyonumuz Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’nun konuşmalarından sonra kısa bir konuşma yapan Genel Başkanımız sivil anayasa çalışmaları ve toplu sözleşme hakkına ilişkin görüşlerini paylaştı.

 

Toplantısının ardından Manisa Şubemizde Genel Başkanımız Mahmut Kaçar’ın da katılımıyla İl Divan Kurulu toplantını gerçekleştirdi.

 

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar konuşmasında 2009 yılı kazanımlarımızdan ve önümüzdeki yıl için sendikamızın hedeflerinden bahsederek şunları kaydetti: “Sağlık çalışanları yedi yıllık bir çözümsüzlüğün ardından Sağlık-Sen’in yetkili olmasıyla mevcut sorunlarına bir bir çözüm bulmaya başlamış durumdadır. İnşallah bundan sonraki dönemlerde sağlık çalışanlarının tek çatısı haline gelen sendikamızla tüm sıkıntılar çözüme kavuşacaktır.  

 

Bu tablo karşısında ortalığı bulandırmak isteyen ve bulanık suda balık avlamak isteyenler mutlaka olacaktır. Ancak, siz değerli temsilcilerimiz mevcut kazanımlarımızı çalışanlarımıza iyi bir şekilde aktarabildiği sürece ortalığı bulandırmak isteyenler emellerine ulaşamayacaktır.” Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, toplantının çalışanlara hayırlar getirmesini dileyerek konuşmasını bitirdi.

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo