Sendikamızdan Bakan Akdağ’a Ziyaret

 

Sendikamız Genel Başkanı Mahmut Kaçar, Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ı ziyaret ederek, başta sözleşmeli personel sorunları olmak üzere çeşitli konuları görüştü.

 

14 Nisan 2010 tarihinde gerçekleşen görüşmede Genel Başkanımız, sözleşmeli personeli tek çatı altında toplayacak yasa taslağı hazırlığı ile yıllık izin ve rapor dönemlerinde döner sermaye ödenmesi konularında tabanda oluşan beklentileri aktardı. Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, ayrıca sendikamızın düzenlemiş olduğu sağlıkta vizyon sempozyumunun açılışında, “Sağlık Bakanlığı’daki sözleşmeli personelin, diğer kurumlardaki sözleşmelilerinin haklarının gerisinde olmayacağı”  açıklamasında bulunan Bakan Akdağ’a, sözleşmeli çalışanlar açısından yapmış olduğu bu açıklamanın büyük değeri olduğunu vurguladı.

 

YILLIK İZİN VE RAPOR DÖNEMLERİNDE DÖNER SERMAYE ÖDENMESİ KONUSUNDA YÖNETMELİK DEĞİŞİKLİĞİ HAZIR

 

Prof. Dr. Recep Akdağ da sağlık çalışanlarının sorunlarını önemseyen ve her zaman çözüm önerilerine açık bir yönetim anlayışı benimsediklerini ifade ederek, Kurum İdari Kurul toplantılarının verimliliğine ve alınan kararların hayata geçirilmesi konusundaki kurumsal hassasiyete işaret etti. Sağlıkta hizmetlerinde yakalanan başarıda sağlık çalışanlarının imzası bulunduğunu ifade eden Sağlık Bakanı Prof. Dr. Akdağ, var olan sorunların çözümü noktasında son yıllarda işletilen diyalog süreci ile önemli gelişmeler kaydedildiğini, bundan sonra da sağlık çalışanlarının çalışma koşullarını iyileştirme konusunda diyalog sürecinin daha etkin işletileceğini dile getirdi. Prof. Dr. Bakan Akdağ, görüşmede sağlık çalışanlarının yıllık izin ve rapor dönemlerinde de döner sermaye hakkından yararlanması noktasında yönetmelik değişikliği hazırlığının tamamlandığı ve önümüzdeki günlerde yayınlanacağı bilgisini de aktardı.

 

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, görüşmenin sonunda Bakan Akdağ’a;30 Ekim 2009 tarihinde gerçekleşen Kurum İdari Kurul toplantısında mutabakata alınan kararların uygulamaya geçen ve geçmeyen maddelerine ilişkin bir raporla birlikte, 10 Nisan 2010 tarihinde yapılan Kurum İdari Kurul toplantısının öne çıkan konuları hakkında görüşlerini ve acil çözüm bekleyen konulara ilişkin talepleri içeren bir dosya takdim etti.

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo