Çözüm Odaklı Sendikal Anlayışla Hareket Ediyoruz

 

Genel Sekreterimiz Menderes Turbay, sendikamızın çalışanların çağdaş çalışma koşullarına ve haklarına ulaşması noktasında kurumsal ilişkilere önem veren, çözüm odaklı sendikacılık anlayışı ile hareket ettiğini söyledi.

 

Genel Sekreterimiz Menderes Turbay ve Genel Mali Sekreterimiz Mehmet Güner Erdoğdu, Çankırı Şubemizi ziyaret ederek, şube çalışmaları hakkında bilgi aldı. Genel Merkez Yöneticilerimiz, üyelerimizden gelen talepleri değerlendirerek, çözüm önerileri üzerinde durdu.

Genel Sekreterimiz Menderes Turbay şube binasında temsilcilerimize yaptığı açıklamada, mayıs ayı sendikacılarına meydan bırakılmaması için uyarılarda bulundu. Sendikamızın kazanımlarını da anlatan Turbay, sözlerine şöyle devam etti: “Sağlık-Sen’in yetki sürecinde bugüne kadar tabu olmuş konular çözüme kavuştu. Döner sermayede aylık mahsuplaşma, izin ve rapor dönemlerinde döner sermaye ödenmesi, çalışma saatinin 8 saate düşürülmesi, sözleşmeli personele becayiş ve eş durumu tayini, askerlik dönüşü işe başlama ve daha birçok kazanımı elde ettik.”

 

Genel Merkez Yöneticilerimiz daha sonra Şube Başkanımız Murat Saray ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Çankırı İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakoç’u ziyaret etti.

 

Ziyarette konuşan Genel Sekreterimiz Menderes Turbay, çalışanların çağdaş çalışma koşullarına ve haklarına ulaşması noktasında kurumsal ilişkilere önem veren, çözüm odaklı bir sendikacılık anlayışı ile hareket ettiklerini ifade etti. Sağlık çalışanlarının çözümsüzlüğe terk edilen sorunlarının sendikamız aracılığıyla çözüm bulduğuna dikkat çeken Turbay, “Kadrolu memurun yanında 4-B, 4-C 4924, vekil ebe/hemşire gibi adlar altında yapılan ayrımcılık, çalışma barışı, iş huzuru ve motivasyonunu bozan en önemli sorunlardan biridir. Sağlık-Sen olarak, kadrolu-sözleşmeli ayrımı son buluncaya kadar bu konudaki kararlı mücadelemiz sürecektir” dedi.

Turbay, ayrıca 15 Şubat’ta tutulan kesinti listeleriyle ilgili tutanaklara sahip çıkılması ve tüm temsilcilerin bunlara dikkat etmesi gerektiğini vurgulayarak, üye tespit tutanaklarına sahip çıkılması gerektiğini belirtti.

 

Çankırı İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakoç da ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, Genel Merkez ve Şube Yöneticilerimize teşekkür etti.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo