Yetkili Sendika Konumumuzu Güçlendirdik

 

Genel Merkez Yöneticilerimizin teşkilat çalışmaları kapsamındaki ziyaretleri devam ediyor. Ziyaretlerde sendikamızın kazanımları üzerinde duran Yöneticilerimiz, sendikamızın elde ettiği kazanımlarla çalışanların umudu olduğunu ve bugün itibariyle 105 binden fazla üyesiyle yetkili sendika konumunu daha da güçlendirdiğini söyledi.

 

Genel Mali Sekreterimiz Mehmet Güner Erdoğdu, Genel Teşkilatlanma Sekreterimiz Metin Memiş, Genel Basın Yayın ve Dış İlişkiler Sekreterimiz Semih Durmuş ve Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreterimiz Mahfuz Sunar teşkilat çalışmaları kapsamında Bolu, Sakarya ve Kocaeli’ye çalışanlarla bir araya geldi.

 

İlk olarak Bolu’ya giden Genel Merkez Yöneticilerimiz, ildeki çeşitli hastanelerin başhekimlerini ziyaret ettikten sonra İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç’u ziyaret etti.

 

Genel Merkez Yöneticilerimizin il ziyaretlerindeki ikinci durağı Sakarya oldu. Burada da hastanelerdeki çalışanları ziyaret eden Yöneticiler, daha sonra başhekimlerle görüşerek çalışanların taleplerini iletti.

Sakarya İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Bektaş’ı da ziyaret eden Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimiz, ziyarette sendikamızın kazanımları üzerinde durdu.

 

Genel Merkez Yöneticilerimizin il ziyaretlerindeki son durağı Kocaeli oldu. Kocaeli Devlet Hastanesi, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi başhekimleriyle bir araya gelen Yöneticilerimiz, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Aydınlık’ı da ziyaret ettikten sonra Kocaeli Şubemizin Temsilciler Toplantısına katıldı.

 

Burada temsilcilerimize seslenen Genel Merkez Yöneticilerimiz, sendikamızın 2009 yılı toplu görüşmelerinde ve Sağlık Bakanlığı ile SHÇEK Kurum İdari Kurulu toplantılarında elde ettiği kazanımların üzerinde durdu.

 

Konuşmalarda ayrıca şunlar ifade edildi: “İzin ve rapor dönemlerinde döner sermaye hakkı, becayişte dönem şartının kaldırılması, 4/B’li personele aile hekimliğine geçme hakkı, sendikamızın toplu görüşmelerde ve Kurum İdari Kurulu toplantılarında elde ettiği kazanımlarından sadece bazılarıdır. Sağlık-Sen gerçekleştirdiği bu hizmetlerle sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının umudu olmuştur.

2008 ve 2009 yılının en çok büyüyen sendikası olan Sağlık-Sen, büyümesine bu yıl da devam etti. Sağlık-Sen yetkili sendika konumunu, bugün itibariyle 105 bini aşan üyesiyle daha da güçlendirdi.”

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo