Sağlık Bakanlığında 2010 Yılının İlk KİK Toplantısını Gerçekleştirdik

 

Sendikamızın ile Sağlık Bakanlığı arasında gerçekleştirilen Kurum İdari Kurul Toplantısında, bir önceki toplantıda mutabakata alınan konulara ilişkin gelişmeler ile sendikamızın sağlık çalışanları adına masaya getirdiği yeni talepler görüşüldü.

 

Toplantıda ilk olarak bir önceki KİK’te mutabakata varılan konular hakkında yaşanan gelişmeler değerlendirildi.

 

14 KONUDA TALEPLERİMİZLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR SONUÇLANDIRILDI

 

Sendikamızın bir önceki KİK toplantısında karar altına aldırdığı 14 konuda çalışmalar sonuçlandırıldı. Bu çalışmalar arasında; görevde yükselme sınavında başarılı olan personelin boş pozisyon bulunması halinde bulundukları ile atanması, sözleşmeli personelin sertifika programlarına süre kısıtlaması olmaksızın katılımının sağlanması, işyerlerinde yetkili sendika temsilcisine yer tahsisi, tedavi ve geçici görev yolluklarının zamanında ödenmesi ve bundan sonra tahakkuk edecek yollukların zamanında ödenmesi için gerekli ödeneklerin sağlanması gibi konular yer aldı.

 

İZİN VE RAPOR DÖNEMLERİNDE DÖNER SERMAYE HAKKI İÇİN ÇALIŞMALAR SON AŞAMADA

 

Kurum İdari Kurul toplantısında, bir önceki KİK toplantısının önemli mutabakat konularından olan izin ve rapor dönemlerinde de döner sermaye ödenmesi konusundaki yönetmelik değişikliği çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğu Bakanlık yetkilileri tarafından ifade edildi. Sağlık çalışanlarının görev ve yetki tanımlarının yapılması, tüm sağlık çalışanlarına lisans tamamlama hakkı, sözleşmeli-kadrolu ayrımını ortadan kaldıracak yasa taslağı, Bakanlığa çalışanlarının çocukları için ihtiyaç duyulan illerde çocuk bakımevi/kreş açılması gibi konularda da çalışmaların devam ettiği belirtildi.

 

YENİ TALEPLER GÜNDEME GETİRDİK

 

KİK toplantısında sendikamız, Kurum İdari Kurul kararlarının oluşumu, uygulanması ve takibi konularını düzenleyen yönerge hazırlanmasını istedi. Toplantıda özellik arz eden riskli birim statüsündeki B Tipi 112 Acil istasyonlarında çalışanlar için uygulanan yüzde 200’lük katsayının, A ve C tipi istasyonlarda çalışanlar içinde uygulanması, laboratuar ve röntgen birimlerinde tutulan acil nöbetlerinin riskli birim katsayısından değerlendirilmesi, ATT’lere ön lisans hakkı sağlanması, sağlık mazereti tayinlerinin değerlendirildiği komisyonun iki aylık düzenli periyotlarla toplanması, aile hekimliği kapsamında çalışanların yaşadığı sorunların çözümüne ilişkin talepler gibi konular gündeme getirilerek tutanak altına alındı.

 

9 Nisan 2010 tarihinde toplanan Kurum İdari Kurulu, gündem konuları tamamlanamadığı için 6 Mayıs 2010 tarihinde ikinci toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı gündemine ilişkin konular, tutanakla imza altına alındı.

 

 

Sağlık Bakanlığı KİK Tutanağı için TIKLAYIN

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo