Vicdanların Sesi, Pazar Günü Ankara’daki Mitingde Yükselecek

 

 İnsani Yardım Konvoyu’na saldırarak sivilleri katleden ve yaralayan İsrail, mitingle proteto edilecek. 6 Haziran Pazar günü Ankara Sıhhiye Meydanı’nda yapılacak mitinge Ankara dışından da yoğun katılım olması bekleniyor.

 

İsrail’in, yardım gemisine saldırması üzerine olağan üstü toplanan Konfederasyonumuz Memur-Sen Başkanlar Kurulu, bir dizi eylem kararı aldı. İlk olarak İsrail Büyükelçiliği ve konutu önünde eylem yapan Memur-Sen, bütün Türkiye genelinde kitlesel basın açıklamalarıyla eylemini sürdürdü.

 

Memur-Sen Başkanlar Kurulu, ayrıca geniş katılımlı bir miting yapılması kararı da aldı. Bu kapsamda, Hak-İş, İHH, Anadolu Gençlik Derneği, Mazlumder ve Alperen Ocakları temsilcileri ile bir araya gelen Memur-Sen yönetimi, bu toplantı sonrası, mitingin 6 Haziran Pazar günü, saat 16’da yapılması kararı alındığını açıkladı.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Konfederasyonumuz Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, İsrail’in her türlü uluslararası hukuk ve teamülleri hiçe sayarak terörist devlet ünvanıyla haydutluk yaptığını söyledi. Bu aymazlık ve hukuk tanımazlığa dünya kamuoyunun sessiz kalmaması gerektiğini ifade eden Gündoğdu, Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olarak böyle bir miting yapma kararı aldıklarını ifade etti.

 

Mazlum Filistin halkının yanında olduğunu haykırmak isteyen, gönlünün ve dualarının Filistinliler ile insani yardım taşıyan gemideki gönüllülerle olduğunu haykırmak isteyen herkesi Ankara Sıhhıye Meydanı’ndaki mitinge çağıran Gündoğdu, mitinge Ankara dışından da yoğun bir katılım beklediklerini kaydetti.

 

Ankara’nın tarihi bir mitinge daha şahitlik ve ev sahipliği yapacağını söyleyen Gündoğdu, geçen yıl düzenledikleri ‘Akan Kan Durana Kadar Her Yer Filistin, Hepimiz Filistinliyiz’ mitingi ile İsrail zulmüne dur dediklerini hatırlatarak, bu yıl da aynı sesi daha gür bir şekilde meydanlardan haykıracaklarını vurguladı.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo