Sendikamızdan Bakan Kavaf’a ziyaret

 

 Genel Başkanımız Mahmut Kaçar ve Genel Sekreterimiz Menderes Turbay, SHÇEK’te yetkili sendikanın belirlenmesinin ardından Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf’ı ziyaret ettiler.

 

Genel Merkez Yöneticilerimiz, Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf’la görüşmelerinde, SHÇEK’te 22 Ekim 2009 ve 7 Nisan 2010 tarihlerinde gerçekleştirilen Kurum İdari Kurul toplantısında alınan kararlarının bir an önce uygulamaya geçmesi konusundaki taleplerini ilettiler.

 

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar görüşmede, Sağlık-Sen’in SHÇEK’te 2010 yılı itibariyle de yetkili sendika olduğunu belirterek, 2009 yılında gerek Kurum İdari Kurul toplantıları gerekse diğer kurumsal ilişkilerde yaşanan verimli çalışma döneminin 2010 yılında da sürmesi dileğinde bulundu.

 

Görüşmede gündeme gelen konular arasında Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumunda tüm personele ek ödeme verilmesi konusu da yer aldı. Genel Başkanımız,  Maliye Bakanlığı’nın olumsuz görüş bildirdiği bu konunun çözüme kavuşmasının kurum çalışanları arasında adaletin sağlanması adına önemli olduğunu söyledi.

 

Genel Başkanımız kurum bünyesindeki tüm memurların VHKİ kadrosuna geçişi ile ilgili Bakanlar Kurulu kararını bekleyen sürecin de hızlandırılması konusunda Bakan Kavaf’tan destek istedi.

 

Görüşmede SHÇEK Personelinin Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı sosyal tesislerden indirimli yararlanması konusu da gündeme gelirken, Bakan Kavaf bu konuda Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ile görüşeceğini aktardı.

 

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, görüşmede son Kurum İdari Kurul toplantısında mutabakata alınan sendika taleplerimizden birisi olan “Görevde Yükselme Sınavında kuruluş müdürlüğü ve müdür yardımcılığına 4 yıllık mezunu ve genel şartları taşıyan tüm personelin müracaat edebilmesi” konusunu da gündeme getirdi.

 

Görüşmede KİK toplantısında mutabakata alınan “Sosyal Hizmet Politikaları”, “SHÇEK Personelinin Önemi”, “SHÇEK Personelinin Sorunları” ve “SHÇEK Gelecek Vizyonu” konularında çalıştay yapılması konusu da gündeme geldi.

 

 Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, Sağlık Bakanlığı ile birlikte gerçekleştirilen “Sağlıkta Vizyon” sempozyumunun benzerinin kısa zaman içinde SHÇEK’te de gerçekleştirilmesi noktasında Bakan Kavaf’tan destek istedi.

 

Bakan Kavaf da Genel Başkanımız tarafından gündeme getirilen konuların çözümü noktasında çalışmaların sürdüğünü ifade ederek, Sağlık-Sen’in yetki döneminin kurum çalışanları adına hayırlar getirmesini diledi.

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo