Hukuk Devletinde Yumrukla Çözüm Aramak İlkelliktir

 

AK Parti Şanlıurfa Teşkilat Başkanı Veysel Polat’a yapılan saldırıyı kınayan Şube Başkanımız Mahmut Atçı, “Hukuk devletinde yumrukla çözüm aramak ilkelliktir” dedi.

 

Mahmut Atçı, açıklamasında şunları söyledi: “Özellikle siyasi alanda, siyasilerin halka her konuda örnek olması gerekir. Birilerinin illegal yöntemlerle hala bir yere varacaklarını zannetmeleri kadar, barbar ve ilkel düşünce tarzlarının, sivil demokratik toplum tarafından hoş görülmesi kesinlikle mümkün değildir.

 

Halkımız, geçmişten ta bu güne kadar, bu tarz hareketlerin ayak izlerini hafızasında çok yaşamış ve sabrederek kanaatini mağdurdan ve haklıdan yana yansıtmış ve bundan sonrada yansıtacaktır.

 

Özellikle yerelde yaşadığımız sorunların en başında feodal yapılanmanın olduğu bilinmektedir. Bu yapılanma yanlış iradelerin eline geçtiği zaman, ortaya çıkan tablo aslında çok basittir. Bu menfi yapılanmanın bize anlatmak istediği şudur:

Önce tehdit et, olmadıysa dayak çek, o da olmadıysa vur öldür. Bu kadar basit olan bu zihniyetle mücadelede, sadece sivil inisiyatifle üzerine gidildiği zaman problemin ne ölçüde çözüleceği tartışılmalıdır.

 

Sivil Toplum İnisiyatifiyle beraber devlet erki’nin bu sürece katkıda bulunması kesinlikle gerekmektedir.

 

Biz Sivil Toplum Kuruluşları olarak Demokrasilerde tehdit, darp ve benzeri antidemokratik bütün tavırları esefle ve şiddetle kınıyor, olayın faillerinin en kısa zamanda yakalanmasıyla beraber, olayın ipuçlarının peşine düşülmesi ve azmettirici unsurların açığa çıkarılmasını ilgililerden ehemmiyetle bekliyoruz ve yine camiamız adına Sayın Veysel Polat’a geçmiş olsun dileklerimizle beraber, en kısa zamanda sağlığına kavuşup, eskisinden daha dirayetli ve inançlı olarak görevine devam etmesini tüm samimiyetimizle temenni ediyoruz.”

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo