Hükümet İmzasına Sahip Çıkmalıdır

 

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, Devlet Bakanı Hayati Yazıcı ve Maliye Bakanlığı Müsteşarı Naci Ağbal ile görüşmelerinde ek ödemede aylık mahsuplaşma konusunda düzenlemenin bir an önce çıkartılmasını ve Hükümetin attığı imzaya sahip çıkmasını istedi.

 

2009 toplu görüşme kazanımlarımızdan olan ek ödemede aylık mahsuplaşma konusunun 2010 toplu görüşmelerden önce mutlaka sonuçlandırılması talebiyle Devlet Bakanı Hayati Yazıcı ve Maliye Müsteşarı Naci Ağbal ile görüşen Sendikamız Genel Başkanı Mahmut Kaçar, düzenlemenin bu yasama dönemi sona ermeden çıkartılmasına büyük önem verdiklerini söyledi.

 

Memur-Sen Konfederasyonu olarak Devlet Bakanı Hayati Yazıcı’ya yapılan ziyarette, aylık ek ödeme mahsuplaşma konusunda sağlık çalışanlarının bir yıldır beklenti içinde tutulduğuna dikkat çeken Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, “Basit bir yasal düzenleme ile çözülebilecek bir konu maalesef bu zamana kadar çözüme ulaşamamıştır. 2010 toplu görüşmelerine başlanmadan bu düzenleme mutlak surette çıkartılmalı ve Hükümetimiz, 2009 toplu görüşmelerinde attığı imzayla yüz binlerce sağlık çalışanına verdiği sözü tutmalıdır” şeklinde görüş belirtti.

 

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı ise, konu hakkında Devlet Personel Başkanını arayarak, ek ödemede aylık mahsuplaşma konusundaki çalışmaların hızlandırılması talimatı verdi.

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo