Sendikamızdan Sağlık Bakanı Akdağ’a Ziyaret

 

Sendikamızın sağlık hizmet kolunda 2010 yılında da yetkiye ulaşmasının ardından Genel Başkanımız Mahmut Kaçar ve Yönetim Kurulu Üyeleri Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ı ziyaret etti.

 

Görüşmede; Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, sağlık çalışanlarının uzun süredir beklediği aylık ek ödeme mahsuplaşması ve sözleşmeli personeli tek çatı altında toplayacak yasayla ilgili çalışmaların hızlandırılması konusundaki taleplerini iletti.

 

AYLIK MAHSUPLAŞMADA SONA DOĞRU

 

Bakan Akdağ’a ek ödemede aylık mahsuplaşma konusunda Devlet Bakanı Hayati Yazıcı ve Maliye Müsteşarı Naci Ağbal ile yaptığı görüşmeler hakkında bilgi veren Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, 2010 toplu görüşmeler öncesi aylık mahsuplaşmanın mutlaka çözüme kavuşması gerektiğini söyledi.

 

Bakan Akdağ, görüşme sırasında ilgili bakanlık bürokratlarını arayarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı ve sürecin hızlandırılması talimatını verdi.

 

Görüşmede sözleşmeli personelin tek çatı altında toplanması çalışmasını da gündeme getiren Genel Başkan, sağlık çalışanları arasında huzursuzluğa neden olan bu sorunun da bir an önce çözüme kavuşturulması gerektiğini ifade etti.

Bakan Akdağ ise bu konuda çalışmaların devam ettiğini belirtti.  

 

Ziyarete Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, Genel Sekreterimiz Menderes Turbay, Genel Teşkilatlanma Sekreterimiz Metin Memiş, Genel Mali Sekreterimiz Mehmet Güner Erdoğdu, Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreterimiz Mustafa Kulluk ve Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreterimiz Mahfuz Sunar katıldı.

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo