Genel Başkanımız Tam Gün’ü Ülke TV’de Değerlendirdi

 

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, Anayasa Mahkemesinin Tam Gün Yasası ile ilgili verdiği kararı eleştirerek, “Yasa’nın ruhu tam gün çalışma esasına dayanıyordu. Mahkeme bunu iptal etti. Karara şaşırdık” dedi.

 

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, Ülke TV’de yayınlanan ‘Ülkede Bu Sabah’ programına telefonla katılarak, Anayasa Mahkemesinin Tam Gün Yasası ile ilgili kararını değerlendirdi. Mahkemenin üniversite hastanelerindeki öğretim görevlilerine kurumları dışında çalışma yasağı getiren düzenlemeyi iptal etmesinin yasanın ruhuna aykırı olduğunun altını çizen Kaçar, üniversite hastanelerinde çalışan hekimlerin ayrıcalıklar elde ettiğine dikkat çekti.

 

AYM’nin döner sermayelerle ilgili maddeyi iptal edip hükümete 9 aylık süre vermesine de değinen Genel Başkan, “bu iptal kararının, çalışma barışı ve adaletinin sağlanması adına bir fırsata çevrilmesi, döner sermaye tavan oranlarında hekim-hekim dışı personel arasındaki makasın daraltılması ve döner sermaye gelirlerinin emekliliğe yansıtılması talebimizi bir kez daha yeniliyoruz” dedi. Mahkemenin radyoloji çalışanlarının çalışma süresini 35 saate çıkaran maddeyi iptal etmemesini eleştiren Kaçar, “Anayasa Mahkemesi bir iptal kararı verecekse radyoloji çalışanlarının çalışma saatini 35 saate çıkaran maddeyi etmesi uygun olurdu. Mahkeme kararı bizi şaşırttı ve şoke etti” açıklamasında bulundu.

 

PROGRAMI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo