İnsanlığın Geleceğini Dert Edinerek Sendikacılık Yapıyoruz

 

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, sendika olarak hem ülkenin hem de tüm insanlığın geleceğini dert edinen bir sendikacılık anlayışına sahip olduklarını, ülkenin büyümesi, zenginleşmesi için daha demokratik bir anayasaya ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi.

 

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar Kocaeli, Eskişehir, Trabzon ve Manisa şubelerimiz tarafından gerçekleştirilen iftar programlarına katıldı.

 

İftar programlarında üyelerimize seslenen Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, sendika olarak hem ülkenin hem de tüm insanlığın geleceğini dert edinen bir sendikacılık anlayışına sahip olduklarını, ülkenin büyümesi, zenginleşmesi için daha demokratik bir anayasaya ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi. Genel Başkan "Artık darbelerin olmadığı, kardeş kavgalarının olmadığı bir ülke hayal ediyoruz. Darbe dönemlerinde ülke daima küçülmüş ve ülkenin gücü zayıflamıştır. Yıllardan beri Memur-Sen olarak hep sivil bir Anayasa'nın yapılmasından yana olduk. Belki yeterli değil ama 12 Eylül'de yapılacak olan Anayasa değişikliği için güçlü bir şekilde 'evet' demeliyiz. Bu değişiklik hem memurlar için, hem işçiler için hem de toplumun diğer kesimleri için büyük öneme sahiptir" diye konuştu.

 

Mahmut Kaçar, yaşanan askeri darbelerle birlikte 1980 sonrası dönemde Türkiye'de küçülme oranlarının en fazla olduğu dönem olduğunu söyledi. Ülkenin hızlı bir şekilde statükocu konumdan çıkıp demokratikleşmesinin gerektiğini vurgulayan Kaçar, Memur-Sen olarak ülkenin demokratikleşmesi adına her türlü fikre destek olduklarını bildirerek şunları kaydetti: “Ülkenin demokratikleşmesi lazım. Çalışanlar ciddi bedeller ödedi. 28 Şubat sürecinde millet iradesi parlamentonun dışarısında bırakıldı. 12 Eylül'deki referandumda devletle millet arasındaki duvar yıkılacak.”

 

2010 YILI TOPLU GÖRÜŞMELERİNE DAMGAMIZI VURDUK

 

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, ilk kez 2009 yılında yetkiye ulaşan ve 2009 toplu görüşmelerinde elde ettiği kazanımlarla hizmet sendikacılığı farkını ortaya koyan sendikamızın, 2010 yılı toplu görüşmelerine de damgasını vurduğunu söyledi.

 

Genel Başkan, Sağlık Sen olarak 2010 toplu görüşmeleri sonunda, birçok konuda önemli kazanımlar elde ettiklerini ifade etti. Kaçar, toplu sözleşme niteliğinde olan bu görüşmelerin tüm çalışanlarımıza hayırlı olmasını diledi.

 

Pakistan'da yaşanan sel felaketine de değinen Kaçar, "Onlar bizim Kurtuluş Savaşı'mızda başta milli şairleri Muhammed İkbal olmak üzere, neleri var neleri yoksa bize destek olmaya çalışmışlar. Bizlerde şu anda bu zor dönemlerinde yardımcı olmamız lazım. Memur-Sen olarak 100 bin lira yardımda bulunduk. İnşallah bu yardımlar devam edecek. Tüm halkımızı Pakistanlı kardeşlerimizin yanında olmaya çağırıyoruz" ifadesini kullandı.

 

 

 

REFERANDUM İRADEYE SAHİP ÇIKMA SINAVIDIR

 

Manisa Şubemizin iftarına katılan ve burada bir konuşma yapan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise Türkiye'de insan haklarının, hukukun ve özgürlüklerin geliştirilmesi için çalışması gerektiğini, Memur-Sen ve Sağlık-Sen'in bu konulardaki çalışmalarında başarılı olduğunu dile getirdi. Bakan Arınç, Türkiye'de memurların maaş artışı ve ileri haklar edinmesinin Memur-Sen sayesinde olduğunu belirterek, ''Maliye Bakanı kara kara düşünüyor 6-7 katrilyonu nasıl bulacağım diye. Onun yerinde olmak istemezdim ama helali hoş olsun çalışanlarımıza bu haklar. Biz de bulup buluşturacağız size bu hakları ödeyeceğiz, hatta gününden önce ödeyeceğiz'' diye konuştu. 

 

Arınç, referandumun ''iradeye sahip çıkma sınavı'' olduğunu, değişiklikleri millet için güvence olarak görenlerin ''evet'' oyu kullanması gerektiğini kaydederek, ''Değişikliği yanlış buluyorsak ve anayasa için aykırı diyorsak, iyice araştırdıysak 'hayır' denecektir. 'Evet' de 'hayır' da sizin iradenizdir. Kimse bunun üzerine ipotek koymasın, sizi sandığa gitmekten men edecek sözler söylemesin. Oyunuz namusunuz, tercihiniz şerefinizdir'' diye konuştu.

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo