Kamu Çalışanları Olarak Tarihi Bir Süreç Yaşıyoruz

 

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, ülkenin zenginleşmesi, büyümesi ve gelişmesi için mücadele ettiklerini dile getirerek, "Kamu çalışanları olarak hak ettiğimiz payı almak için bu ülkenin demokratikleşmesi gerekiyor" dedi.

 

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, 10 Eylül'de Hatay Şubemiz tarafından gerçekleştirilen bayramlaşma törenine katıldı. Kaçar, özelde üyelerinin genelde 73 milyonun geleceğini dert edinen bir anlayışla sendikacılık yapmaya çalıştıklarını ifade etti.

Ülkenin zenginleşmesi, büyümesi ve gelişmesi için mücadele ettiklerini kaydeden Kaçar, "Kamu çalışanları olarak hak ettiğimiz payı almak için bu ülkenin demokratikleşmesi gerekiyor. Kamu çalışanları açısından son derece önemli ve tarihi bir süreç yaşıyoruz. Memur-Sen ailesi olarak bizlere toplu sözleşme hakkını veren yapacağımız her görüşmenin ötesinde, attığımız her imzayı bağlayıcı hale getirecek bu anayasa paketini son derece önemsiyoruz" diye konuştu. Kaçar, ‘devletle millet arasında örülen duvarın' yıkılması adına 12 Eylül Pazar günü yapılacak referandumda ''evet'' oyu kullanacaklarını söyledi.

 

ANAYASA PAKETİ KATILIMCI BİR SÜREÇLE ORTAYA ÇIKTI

 

Bayramlaşma töreninde konuşan Adalet Bakanı Sadullah Ergin de, pazar günü yapılacak halk oylamasında, 26 maddeden oluşan bir paketin oylanacağını belirterek, "Vatandaşlarımız, anayasa değişiklik paketinin içerisinde yer alan maddelere bakıp oy kullanmalı" dedi. Siyasi partilerin, anayasa değişiklik paketine kendi pencerelerinden baktığını ifade eden Ergin, referandumda partilere oy verilmeyeceğini kaydetti.

 

 

 

Anayasa değişiklik paketinin gündeme gelmesinden bu yana çeşitli polemiklerin yaşandığını vurgulayan Ergin, şöyle devam etti: "Bugüne kadar paketin içerisinde olanlar hiç gündeme getirilmeden, tartışılmadan sadece yanında ya da karşısında olanların aralarında cereyan eden polemikten öteye geçmeyen bir diyalog yaşandı. Vatandaşlarımız, anayasa değişiklik paketinin içerisinde yer alan maddelere bakıp oy kullanmalı. Türkiye'de anayasa değişikliği ihtiyacı yıllardan beri bütün siyasi partilerimizce, tüm sivil toplum örgütlerimizce defalarca dile getirildi ancak bunun hayata geçirilmesi için adım atıldığında herkes kendi penceresinden pozisyon aldı. Pakette yer alan değişiklikler tamamen sivil toplum örgütlerimizin, çalışanlarımızın, bir kısım siyasi partilerimizin taleplerini de içinde barındıran ve gerçekten ortak akıl ürünü bir çalışmayla ortaya çıktı. Pazar günü önümüze gelecek olan paket, tamamen katılımcı bir süreçte ortaya çıktı."

 

Ergin, çalışanların haklarını koruma noktasında Memur-Sen'in göstermiş olduğu yapıcı dirayeti, eleştiriyi ve katkılarını önemsediklerini ve kendilerine teşekkür ettiklerini kaydetti.

 

 

 

Şube Başkanımız Feleytun Gönç ise yaptığı konuşmada, törene katılan tüm misafirlere teşekkür ederek bayramlarını kutladı. Gönç, ayrıca 350 üyeyle teslim aldıkları Hatay Şubeyi 2 bin üyeye taşıdıklarını ve bunu tüm il, ilçe ve birim yöneticilerinin yoğun gayretiyle gerçekleştirdiklerini ifade etti. 12 Eylül'de yapılacak olan referanduma da değinen Başkan Gönç, referandumda çalışanları ilgilendiren önemli kazanımlar olduğunu ve bu nedenle de "evet" diyeceklerini tüm sağlık çalışanlarını da "evet" demeye çağırdığını ifade etti.

 

Hatay Şubemiz tarafından Ramazan Bayramı'nın ikinci gününde gerçekleştirilen ‘bayramlaşma töreni'ne; Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Adana Şube Başkanımız Recep Kurum, Gaziantep Şube Başkanımız Mehmet Ali Arayıcı, Kahramanmaraş Şube Başkanımız Yahya Özdemir, Osmaniye Şube Başkanımız Muhittin Çenet,  İl Sağlık Müdürü Bayram Kerkez, şube yönetim kurulu üyeleri, sağlık kurum ve kuruluşların temsilcileri ile çok sayıda üyemiz katıldı.

 

Bayramlaşma töreninden görüntüler:

 

 

 

 

 

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo