Sağlık-Sen Türkiye Buluşmalarının İkincisi Alanya’da Gerçekleştirildi

 

Sağlık-Sen'in Mayıs ayı hedefleri doğrultusunda organize ettiği toplantıların ikincisi Alanya'da gerçekleştirildi. Duygu ve coşkunun zirve yaptığı, Sağlık-Sen 2011 Türkiye buluşmalarında, teşkilat, Sağlık-Sen'i toplu sözleşme masasına en güçlü şekilde oturma noktasında kenetlendi.

 

Toplantıda, milletvekilliği adaylığı nedeniyle başkanlık görevini bırakan Mahmut Kaçar'ın konuşmasını, teşkilat mensupları gözyaşları içerisinde dinledi.

 

Alanya ilçesinde 12-13 Mart 2011 tarihlerinde gerçekleştirilen toplantıya, 16 il ve 18 şubeden yaklaşık 600 temsilci katıldı.

 

VEDA EDERKEN GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

 

Sağlık-Sen eski Genel Başkanı Mahmut kaçar konuşmasına başlarken duygulu anlar yaşadı. Mahmut Kaçar, görevinden ayrılma ve siyasete karar verme sürecinde yaşanan gelişmeler hakkında teşkilat mensuplarına bilgi verdi.

 

 

 

Konuşmasında Sağlık-Sen'in ve Memur-Sen'in kazanımlarından da bahseden Mahmut Kaçar, Sağlık-Sen'in 3 yıldır Türkiye'nin en fazla büyüyen sendikası olduğunu, 3 yıl önce 45 bin 500 olan üye sayılarının bugün itibariyle 115 bine yükseldiğini belirtti.

12 Eylül referandumuyla birlikte kamu çalışanlarının toplu sözleşme hakkı verildiğini hatırlatan Kaçar, "Bu yıl Sağlık- Sen tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanları çok daha güçlü bir şekilde toplu sözleşme masasına oturacaktır" dedi. Kaçar Sağlık-Sen temsilcilerinin gözyaşları içerisinde dinlediği konuşmasında, süreci bir ayrılık olarak değerlendirmediğini belirterek, "Sağlık-Sen'in kurumsal varlığı her geçen gün güçlenerek devam edecektir. Hayatımın geri kalanında da hangi görevde olursam olayım, hizmeti esas alan sendikal vizyonumuz ile birlikte başta sağlık ve sosyal hizmet çalışanları olmak üzere tüm kamu çalışanlarının haklarını güçlendirmek için çalışacağım" şeklinde konuştu.

 

 

 

Kaçar, konuşmasına şöyle devam etti: "Biz üzerimize düşeni yapmakla ve doğruyu söylemekle mükellefiz. Takdir Allah'ındır. Bu yıl farkı açmakla yükümlüyüz. Çünkü Sağlık-Sen'li olmak bunu gerektirir. Sorunlardan nemalananlara karşı, sorunları tek tek çözen bir Sağlık-Sen var. Yapmamız gereken tek şey sahada yaptıklarımızı anlatmak. Böylelikle daha çok büyüyen bir Sağlık-Sen olarak toplu sözleşme masasına daha güçlü oturacağız."

 

METİN MEMİŞ: SÜREC HERKES İÇİN HAYIRLI OLSUN

 

 

Sağlık-Sen Genel Başkan Vekili Metin Memiş ise AK Parti'den Şanlıurfa Milletvekilliği aday adaylığını açıklayan Mahmut Kaçar'ın adaylık sürecinin istişare neticesinde alındığını hatırlatarak, "Benim gönlüm kalmasından yana olsa da onun birlik ve dirlik içinde alınan kararlara uymaktan başka bir çaresi de yoktur" diyerek, sürecin hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

 

 

Sağlık-Sen'in özellikle üç yıllık süreçte yaptığı çalışmalarla Türkiye'nin en büyük sendikası olduğunu vurgulayan Memiş, "Bugün, birkaç yıl önce hayal ettiğimizden daha ilerdeyiz. Yarın da hayal ettiğimizden daha ilerde olmak için daha çok çalışmalıyız. Bu 15 Mayıs'ın önceki 15 Mayıs'lardan daha sevinçli geçmesi için elimizden ne geliyorsa yapmaya ahdetmeliyiz. Geçen senenin 103 bini ile bu sene mutlu olmayacağımız kesin. Hedefimizi çok daha yukarıda tutuyoruz" şeklinde konuştu.


MURAT ÖZDEMİR: 15 MAYIS'TA YİNE AÇIK ARA YETKİYE ULAŞACAĞIZ

 

 

 

Sağlık-Sen Genel Teşkilat Sekreteri Murat Özdemir de 8-9 Ocak 2011 tarihlerinde yapılan 4. Olağan Genel Kurul'da delegelerin teveccühü neticesinde Genel Teşkilat Sekreterliği'ne seçildiğini hatırlatarak, "Son birkaç yılda elde edilen inanılması güç kazanımların ve başarıların farkındasınız. Bundan sonra da bu başarıları katlayarak yolumuza devam etmek zorundayız. Büyümek zorundayız" dedi. Sendikacılığın kağıt parçasına atılan formalite bir imzadan ibaret olmadığını kaydeden Özdemir, bu imzaların Türkiye'yi yeniden inşa etme adına ortaya konulan doğruların altına atıldığını belirtti. Murat Özdemir, Sağlık-Sen'in 15 Mayıs itibariyle yine açık ara ile yetkiye ulaşacağını da söyledi.

 

MUSTAFA ÖRNEK: SAĞLIK-SEN KAMUDA HİZMET SENDİKACILIĞININ BAYRAĞINI BAŞARI İLE TAŞIYOR

 

 

 

Sağlık-Sen Genel Mali Sekreteri Mustafa Örnek de Sağlık-Sen teşkilatının kararlı ve çalışma heyecanı içerisinde olduğunu ifade ederek, bu heyecanın Sağlık-Sen'i 15 Mayıs'ta bir kez daha Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütü yapacağını belirtti. Sağlık-Sen'in sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için en doğru adres olduğunun altını çizen Örnek, "Gücünü üyelerinden alan, sorunları bütün boyutlarıyla ele alıp, gerçekçi çözüm önerilerini de beraberinde sunan Sağlık-Sen, kamuda hizmet sendikacılığının bayrağını başarı ile taşımaktadır" dedi.

 

SEMİH DURMUŞ: SAĞLIK-SEN TEŞKİLATI ZOR OLANI BAŞARDI

 

 

 

Sağlık-Sen Genel Basın ve İletişim Sekreteri Semih Durmuş ise konuşmasında inanmışlığın başarı üzerindeki etkilerine değindi. Dünya tarihinde zaman zaman büyük değişimlerin yaşandığını hatırlatan Durmuş, bu başarılara imza atan mucitlerin hedeflerine inandıklarını ve hayattaki hiçbir şeyin onları yıldırmadığını ifade etti. Durmuş, Sağlık-Sen'in ortaya koyduğu başarıyı da dünya tarihine yön veren mucitlerin mücadelesine benzeterek "Engel tanımayanlar Sağlık-Sen çatısı altında bir araya geldiler. El ele, gönül gönüle verdiler ve Sağlık-Sen'i yetkiye taşıdılar. Bu başarıda emeği geçen tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.


MUSTAFA KULLUK: SAĞLIK-SEN'İN YETKİ DÖNEMİNDE BİRÇOK SORUN ÇÖZÜME KAVUŞTU

 

 

 

Sağlık-Sen Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri Mustafa Kulluk ise konuşmasında toplu sözleşme hakkının önemine değindi. Toplu sözleşme ile birlikte memur sendikalarının ricacı pozisyonundan çıktığını ifade eden Kulluk, sendikaların artık masaya eşit şartlarda oturacağını ifade etti. Kulluk, "Toplu sözleşme hakkının elde edilmesiyle bugün önümüzde büyük sorun gibi görünen birçok konunun çözüme kavuşmasının yolu açıldı" dedi. Memur-Sen ve Sağlık-Sen teşkilatının toplu sözleşme hakkının kazanılmasında üzerine düşen görevi yerine getirdiğini bir kez daha yineleyen Kulluk, Sağlık-Sen'in iki yıldır yetkili olduğunu ve bu yetki döneminde de birçok sorunun çözüme kavuştuğunu söyledi.

 

MENDERES TURBAY: TEMSİLCİLER SORUMLULUK İÇERİSİNDE HAREKET EDER

 

 

 

Sağlık-Sen Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Menderes Turbay ise konuşmasında temsilcilik görevinin önemi üzerinde durarak, temsilcilerin özelliklerini şöyle sıraladı: "Güvenilirdir, sorumluluğu iyi bilir. Dilini çok iyi kullanır, boşa konuşmaz. İyi karar verir, sezgi gücü dinamiktir. Grup çalışmasını sever, kolay diyalog kurar. Hareketlerine çok dikkat eder. Nerede ve nasıl davranacağını çok iyi bilir. Cesurdur, karşılaşacağı sorunlar onu yıldırmaz. Yöneticisini iyi tanır, onu dikkatle takip eder. Herkesle dost ama herkesle mesafelidir. Zamanı çok iyi değerlendirir. Mesafeyi korumasını bilir ‘doz' üstadıdır. Her şeyi dozunda yapar." Turbay, konuşmasında demokrasinin de önemi üzerinde durdu.

 

Toplantıdan Notlar:

Sağlık-Sen'in Alanya'da gerçekleştirilen Teşkilat Buluşması'nın ilk gününde Genel Merkez Yöneticileri şube yönetimlerinde bulunan sekreteryalarıyla toplantı yaptı. Toplantılarda yeni dönem hedefleri üzerinde duruldu.

 

Toplantıya; Adana, Afyon, Ankara 1, 2 ve Bakanlık, Antalya, Aydın, Burdur, Denizli, Eskişehir, Isparta, Karaman, Konya, Mersin, Muğla, Bolu, Düzce, Hatay Çankırı, Osmaniye ve Karabük şubelerinin başkan, yönetici ve temsilcileri katıldı.

 

Toplantıdan Görüntüler:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo