Görevde Yükselme İçin 2800 Kadro Müjdesi

 

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı ile görüşmeden görevde yükselme sınavı müjdesi çıktı.

 

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Nihat Tosun'u ziyaret ederek, sağlık çalışanlarının sorunlarını görüştü.

 

Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile 14 Aralık 2010 tarihinde yapılan görüşmede Sağlık-Sen tarafından 2011 yılında görevde yükselme sınavı açılması talep edilmiş, Bakan Akdağ da, bu konuda çalışma yapılması talimatı vermişti.

 

 

14 Aralık 2010 tarihinde yapılan görüşmenin haberi için tıklayınız

 

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat Tosun ile görüşmesi ardından yaptığı açıklamada, görevde yükselme sınavı ile ilgili çalışmaların tamamlandığı bilgisini verdi. Memiş, 2000'i Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmenliği, 800'ü memur olmak üzere Sağlık Bakanlığının görevde yükselme sınavı için 2800 kadro ihdası gerçekleştirdiğini belirtti.

 

Memiş, 2800 kadronun, mevcut talebi karşılayan düzeyde olduğunu belirterek, "Yaklaşık 8400 kişi eğitime alınacak. 18 Nisan 1999 tarihinde görevde bulunan ortaokul mezunu Yardımcı Hizmetler sınıfı çalışanları da görevde yükselme sınavına başvurabilecek. (25 Mart 2011 tarihli ve 27885 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren "Sağlık Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği" GEÇİCİ MADDE 1 - (2) 18/4/1999 tarihinde görevde bulunan ortaokul mezunları diğer şartları taşımaları kaydıyla Bilgisayar İşletmeni, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Veznedar, Ambar Memuru, Santral Memuru, Memur, Daktilograf ve Şoför kadrolarına atanabilirler.)  Çözüm üreten hizmet sendikacılığı farkımızla 2010 yılı içinde 2730 kadro ihdası gerçekleştirmiştik. Bu yıl da 2800 kadro ihdası sağladık. Yardımcı Hizmetler Sınıfı çalışanlarına hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

Görüşmenin ardından Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü, Görevde Yükselme Eğitimi Duyurusu'nu yaptı.

 

Duyuru için tıklayınız

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo