Sözleşmeli Personele Müjde

 

Memur-Sen'in sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi yönündeki talep ve girişimleri nihayet sonuç verdi.

 Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 4B pozisyonunda çalışan 192 bin sözleşmeli personelin kadroya alınmasına ilişkin kararnameyi imzaladı.‘Kamuda sözleşmeli personele ilişkin çalışmalarının çok yakında müjdeye taşınacağı' yönünde açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kamuda sözleşmeli 4 B statüsünde 70 bini öğretmen olmak üzere yaklaşık 192 bin civarında çalışan olduğunu belirtti. Sözleşmeli çalışan personelin memur kadrosunda çalışanlara göre bazı dezavantajları olduğunu bildiğini ifade eden Şimşek, bu dezavantajların yer değiştirme hususu ve kurumlar arası nakil ve iş güvencesi olduğunu kaydetti.SÖZLEŞMELİ PERSONELİN KADROYA ATANMALARINI DESTEKLİYORUM


4 B pozisyonunda çalışan sözleşmeli personelin, memur kadrosuna atanmalarını desteklediğini vurgulayan Şimşek, buna ilişkin çalışmalarının çok yakında müjdeye dönüşecek bir boyuta taşınacağını söyledi. Şimşek, bu konuda yapılan düzenlemeleri desteklediklerini ve yakın zamanda bu sorunun çözüleceğini belirterek, her zaman olduğu gibi bu konuda da kamuoyunun beklentileri doğrultusunda bir pozisyon alacaklarını ve sorunun çok kısa zamanda çözüme kavuşacağını kaydetti.BAKAN ŞİMŞEK'İN KARARNAMEYİ İMZALADIĞI ÖĞRENİLDİ


4B pozisyonunda çalışan 192 bin sözleşmeli personelin kadroya alınmasına ilişkin kararnameyi imzalayan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek konu ile ilgili düşüncelerini bir sosyal paylaşım sitesinden takipçileriyle paylaştı.

 

BAŞBAKAN ERDOĞAN, MEMUR-SEN 4.OLAĞAN GENEL KURULU'NDA SÖZ VERMİŞTİ


Memur-Sen'in 4. Olağan Genel Kurulu'na katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sözleşmeli kamu çalışanlarını kadrolu hale getirmek için bir çalışma başlattıklarını söyleyerek, Genel Kurul'da Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu'nun sözleşmeli kamu çalışanlarının kadroya geçirilmesi talebine hemen cevap vermişti.Başbakan Erdoğan, kongrede yaptığı konuşmasında, sözleşmeli kamu çalışanlarının sorunlarını gidermek için ilgili bakanların bu konuda çalışma yaptığını dile getirerek, "Hazırlığı yapıp bitirdikten sonra Kanun Hükmünde Kararname'ye yetiştirilmeye çalışıyorlar. Girebilirse orada aksi takdirde 12 Haziran sonrasında sözleşmelilerle ilgili kadro yolunu açmış olacağız" demişti.

 

4924'LÜLER DE KAPSAM IÇINDE


Sözleşmeli personele kadro konusunda çalışmaları yürüten hükümet temsilcileri ile yapılan görüşmelerde 4924'lülerin de kadro kapsamı içinde olduğu öğrenildi.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo