Genel Başkan Metin Memiş, Bingöl Valisi’ni Ziyaret Etti

 

 Bingöl ili Genç Devlet Hastanesi'nde görev yapan ve geçtiğimiz günlerde terör örgütü PKK tarafından kaçırılan sağlık memuru Aytekin Turhan Uz'la ilgili bilgi almak üzere bölgeye giden Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer'le görüşerek konuyla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

 


Vali Güvençer'in makamında gerçekleştirilen görüşmede konuşan Genel Başkan Metin Memiş, sağlık hizmetinin kutsal bir görev olduğunu vurgulayarak, "Vatandaşımıza sağlık hizmeti sunmaktan başka bir gayesi olmayan arkadaşımızın, PKK tarafından kaçırılmasını terörün insanlık dışı yüzünün yansıması olarak değerlendiriyor, PKK terörünün elinin bölge insanına hizmet eden sağlık çalışanlarına uzanmasını kınıyoruz" dedi.


Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer de sağlık memuru Aytekin Turhan Uz ve iki askeri arama çalışmalarının güvenlik güçleri tarafından kararlılıkla sürdürüldüğünü belirtti.

 

METİN MEMİŞ, GENÇ DEVLET HASTANESİ'Nİ ZİYARET ETTİ

 

Genel Başkan Metin Memiş, kaçırılan sağlık memuru Aytekin Turhan Uz'un görev yaptığı Bingöl Genç Devlet Hastanesi'ni de ziyaret etti. Hastane çalışanlarıyla bir araya gelen Metin Memiş, "olaydan büyük üzüntü duyduklarını belirterek tek amacı insanların yaşamlarını sağlıklı bir biçimde sürdürmelerini sağlamak olan arkadaşımızın, PKK terör örgütü tarafından kaçırılmasını kınıyoruz" dedi.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo