112 Ambulans Şoförlüğü, Diğer Çalışanların Ek Görevi Olmaktan Çıkarılmalıdır

 

Sağlık-Sen Genel Teşkilat Sekreteri Murat Özdemir, Genel Mali Sekreter Mustafa Örnek, Genel Basın ve İletişim Sekreteri Fatih Kocur ve Eskişehir Şube Başkanı Yüksel Solmaz, Eskişehir'de geçtiğimiz hafta görev dönüşü sırasında trafik kazası geçiren Acil Tıp Teknisyeni Gülsüm Uzun'u Çifteler Cezaevi'nde ziyaret etti. Gülsüm Uzun'a geçmiş olsun dileklerini ileten yöneticilerimiz, maddi-manevi destek olmak amacıyla bu ziyareti gerçekleştirdiklerini belirttiler.

 

 

Ziyaretten sonra Eskişehir Memur-Sen il binasına geçen yöneticilerimiz konu ile ilgili basın açıklaması yaptı. Sağlık-Sen Genel Merkezi adına açıklamayı yapan Genel Teşkilat Sekreteri Murat Özdemir, ATT'lerin kendi görevleri dışında, ileri teknik sürüş tecrübesi gerektiren ambulans şoförlüğü görevini yürüttükleri yönünde sendikalarına çok sayıda şikayet geldiğini belirterek, 112 Acil Servis hizmetlerinde profesyonel deneyim gerektiren ambulans şoförlüğünün, ATT'lere yaptırılmasının doğru olmadığını yaşanan onca kötü örneğin gösterdiğini söyledi. Özdemir, 112 Acil Servis ambulans şoförlüğünün, bu alanda yetişmiş insan gücü ile karşılanması gerektiğini belirterek, ambulans şoförlüğünün ATT veya diğer acil servis çalışanlarının ek görevi olmaktan çıkarılması gerektiğini söyledi.


Sağlık-Sen Genel Merkez Heyeti ve Eskişehir Şube Başkanlığı yönetim kurulu üyelerimiz, İl Sağlık Müdür Vekili Uzm. Dr. Hüseyin Seyhan Fidan'ı makamında ziyaret ederek konu ile ilgili bilgi alışverişinde bulundular.

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo