“Bu Millet Teröre Boyun Eğmez”

 

Türkiye'nin terörle mücadele konusunda kararlılığını net bir şekilde ortaya koyması karşısında panikleyen eli kanlı terör örgütünün, son günlerde gerçekleştirdiği saldırılar ve sivillere yönelik operasyonları, terörün sonunun geldiğine dair işaretler vermektedir. 
Terörle mücadelede toplumsal mutabakat ve çözüme yönelik ortak adımların atılmaya başlandığı bir dönemde gerçekleşen saldırıları, terör örgütünün ve destekçilerinin son çırpınışları olarak değerlendiriyoruz.


Eli kanlı terör örgütü ve destekçileri, halka zulmederek, masum insanları öldürerek, kalleşçe pusular kurarak, öğretmen, sağlıkçı kaçırarak, kan dökerek bir yere varılamayacağını bilmelidir.


Memur-Sen ve Sağlık-Sen olarak; terör ve terörle mücadelenin, Türkiye'nin en acil ve öncelikli gündemi olması gerektiğini bir kez daha ifade ediyoruz. Toplumsal mutabakat içinde, terörle mücadeleye yönelik atılacak adımlar desteklenmeli ve kararlı çalışmalarla terörün kökü kazınmalıdır. Bunca yılın acı ve gözyaşlarının yerini barış, huzur ve ekonomik kalkınmalar ve demokratikleşme almalıdır.


Bu vesile ile Memur-Sen ve Sağlık-Sen camiası olarak, en son Şırnak'ta 2 askerimiz olmak üzere tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, milletimize de sabır ve baş sağlığı diliyor, devletimizin ve milletin teröre hiçbir zaman boyun eğmeyeceğini bir kez daha ilan ediyoruz.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo