Van İçin Yardım Zamanı

 

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Van ve Erciş'te meydana gelen depremden zarar gören vatandaşlarımız için, 'Van için yardım zamanı' sloganıyla yardım kampanyası düzenlediklerini söyledi.

 Konfederasyon genel merkezinde, bağlı sendikaların genel başkanlarıyla bir basın toplantısı düzenleyen Gündoğdu, "Şimdiye kadar dünya mazlumlarının yanında olmayı ilke edinen ve bunun örneğini her zaman gösteren Memur-Sen, bugün de üzerine düşeni yapacaktır. Depremin oluşturduğu acıları dindirmek, yaraları sarmak için bir yardım kampanyası düzenliyoruz. Bu kampanyayı konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın genel merkezlerinden toplanan 415 bin TL ile başlatıyoruz. Memur-Sen ailesinin tüm mensuplarını bu kampanyaya destek olmaya çağırıyoruz"şeklinde konuştu.* MEMUR-SEN BÖLGEYE HEYET GÖNDERDİ


Memur-Sen olarak deprem bölgesine bir heyet gönderdiklerini, kendisinin ise sivil toplum örgütleriyle birlikte bölgede incelemelerde bulunduğunu hatırlatan Gündoğdu, "Deprem, sadece binaları yıkmakla kalmadı, insanlarımızın ve kamu çalışanlarımızın da psikolojilerini olumsuz yönde etkiledi. Bunu aşmak için, uzman psikologlar tarafından psikolojik desteğin verilmesinin şart olduğunu belirtmek istiyorum. Bu arada, depremden olumsuz etkilenen öğretmenler ve diğer kamu çalışanlarımıza tayin hakkı verilmelidir" dedi.

 

 

 

Yıkılanlar kadar, oturulamayacak derecede hasarlı evlerin de bulunduğu bilgisini veren Gündoğdu, "Evi yıkılan, hasar görenlerin yanı sıra depremin korkusunu üzerinden atamamış vatandaşlarımız da korkudan evlerine girememekte. Bu da, ilk günden itibaren çadır sorununu gündeme getirdi. Kış mevsiminin geldiğini göz önüne alırsak, barınma sorununun çadırlarla çözülemeyeceği de ortadadır. Kalıcı konutlar yapılana kadar, acilen prefabrik ev ve konteynırlara ihtiyaç duyulmaktadır" şeklinde konuştu.Yıkılan binanın yerine yenisinin yapılabileceğini ancak giden canları geri getiremeyeceğimizi ifade eden Ahmet Gündoğdu, "Bizim yapabileceğimiz, bir nebze de olsa, oradaki vatandaşlarımızın bundan sonraki hayatlarını sürdürmeleri için gerekli imkanları sunabilmektir. Kampanyamızın amacı da budur " ifadelerini kullandı.* PROVOKATÖRLERE FIRSAT VERİLMEDİ


Bu tür felaketlerin, millet olarak ne kadar büyük, ne kadar güçlü, ne kadar bir ve beraber olduğumuzun ortaya çıktığı zaman dilimleri olduğunu belirten Gündoğdu, acıdan, gözyaşından, felaketten kendisine pay çıkarmak isteyen güçlerin varlığına dikkat çekti. Ahmet Gündoğdu, sevindirici olanın ise, Van ve Erciş halkının, bazı provokatörlere bu imkanı vermemesi olduğunu bildirdi. Yaşanan bir kaç münferit olayın genelleştirilmemesini isteyen Ahmet Gündoğdu, yardımların yerine ulaştığını, depremle beraber sarsılan vatandaşlarımızın acısını dindirmek için kullanıldığı bilgisini verdi.

 

 

 

YARDIM KAMPANYASI DÜZENLEYEN TV KANALLARINA TEŞEKKÜR ETTİ


Konuşmasının sonunda depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar dileyen Gündoğdu, depremzedeler için yardım kampanyası düzenleyen Samanyolu Televizyonu'nun yanı sıra, Kanal D'nin öncülüğünde ortak yayın yapan televizyon kanallarına duyarlılıkları için teşekkür etti.

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo