GÜÇLÜ MEMUR BÜYÜK TÜRKİYE ÇALIŞTAYI
05 Aralık 2015, Cumartesi

Memur-Sen "Güçlü Memur Büyük Türkiye Çalıştayı" Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Yönetim Kurulu Üyeleri, Bağlı Sendikaların Genel Başkanları, bürokratlar, uzmanlar ve üniveriste hocalarının katılımıyla Ankara Bera Otel'de yapıldı.

 

Çalıştay'a katılan uzmanlar, bürokratlar ve üniversite hocaları, "Yeni Türkiye ile Kamu Personel Sistemi İlişkisi, 657 sayılı Kanun'da Değişikliğe İhtiyaç Var mı? Varsa Neler Değiştirilmeli?, Kamu Hizmetinin Sunumunda Motivasyon ve Kamu Görevlilerinin Verimliliğini Artırmada Kamu Personel Sistemi Nasıl Geliştirilir" konularında fikirlerini dile getirdi.

Çalıştay'ın açış konuşmasını yapan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Son günlerde sıklıkla gündeme getirilen 657 sayılı Kanun'da değişiklik yapılması ve memurun iş güvencesi konularının tartışılması üzerine, iş güvencesine dokunulmadan, güçlü kamu personel sisteminin güçlü memur ile sağlanması gerektiği fikrinden hareketle konuyla ilgili gerek bürokrasi, gerek akademik camianın katılımı ile Memur-Sen Konfederasyonumuz tarafından düzenlenen çalıştayın çalışma hayatına hayırlar getirmesini diliyorum. Bir kez daha altını çizerek ifade ediyorumki iş güvencesi bizim kırmızı çizgimizdir. Kırmızı çizgilerimizin aşılmasına izin vermeyiz" dedi.

 

 3 ayrı oturumun gerçekleştiği çalıştayın sonuç bildirgesinin Memur-Sen tarafından hafta içi kamuoyuna açıklanacağı duyuruldu.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo