Performansa Dayalı Ek Ödeme Sistemi Masaya Yatırıldı
23 Ekim 2019, Çarşamba

Sağlık-Sen Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM) tarafından düzenlenen Hastanelerde Performansa Dayalı Ek Ödeme Modeli Çalıştayı Memur-Sen Genel Merkezi Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Çalıştayda konuşan Genel Başkan Semih Durmuş, döner sermaye adaletsizliğinin en önemli sorunların başında geldiğinin altını çizerek, “Çürümüş bir döner sermaye sistemi ne yazık ki sağlık çalışanlarının emeğine ve alın terine karşılık veremiyor.  Geldiğimiz bu noktada döner sermayeye büyük katkısı olan sağlık çalışanları bu adaletsiz sistemden hiçbir şekilde payını alamamaktadır. Çok büyük haksızlık, hukuksuzluk ve hak kaybı hatta hak gaspının yanında çalışanların moral ve motivasyon düşüklüğü iş ve sosyal hayatına da yansıyor.” dedi.

“YAŞANILAN SORUNUN SON BULMASINI İSTİYORUZ”

Ek ödeme sorununu her platformda dile getirdiklerini kaydeden Durmuş, özellikle çalıştayında bu bağlamda önemli olduğunu dile getrdi.  “Bu çalıştay ile sağlık çalışanlarının en çok mağduriyet yaşadığı sorun olan döner sermaye adaletsizliğini masaya yatırıyoruz.” diyen Durmuş sözlerine şöyle devam etti: “Burada bu sorunu yaşayan arkadaşlarımız mağduriyetlerini dile getirerek çözüm önerileri sundu.  Ek ödeme sistemine yeni bir model önerisi getirilerek yaşanılan sorunun son bulmasını istiyoruz. Bunun için sahada çalışan ve sorunla karşı karşıya gelen insanlarla yeni bir model önerisi getiriyoruz. Burada konuşulan bütün konular dikkate alınarak bir çözüm yolu ortaya koyacağız. Çünkü biz istişare ile sorunların üstesinden gelineceğine canı gönülden inanıyoruz.”

Çalıştaya Genel Başkan Yardımcısı İdris Baykan, SASAM Koordinatörü Mehmet Karataş, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Uzmanı Zeki Korkutata, Kamu İhale Kurulu (KİK) Üyesi Mehmet Atasever, Meslek Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Dr. Mevlüt Karataş, GATA Bakım Hizmetleri Müdürü Birgül Armutçu, Sağlık Bakanlığı Performans Daire Başkanlığı uzmanları Dr. Mustafa Ağca, Songül Banliatakur, Sağlık Bakanlığı Yardım Hizmetleri Genel Müdürlüğü Uzmanı Tayfun Arık, Ankara 2 No’lu Şube Başkan Yardımcısı Ali Karabuğa ve sağlık çalışanları katıldı.


FOTO GALERİ  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo