“Sosyal Etkinlikler Çalışanlara Nefes Oluyor”
16 Haziran 2019, Pazar

Sağlık-Sen Nevşehir Şubesinin düzenlediği piknik programında sağlık ve sosyal hizmet çalışanları bir araya geldi.

Programda konuşan Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Abdülaziz Aslan, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının istihdam yetersizliği nedeniyle yoğun iş yükü altında ezildiğini ifade ederek gerçekleştirilen sosyal etkinliklerin bir nebzede olsa çalışanlara nefes olduğunu belirtti.

Konuşmasında, bir hemşirenin dört hemşirenin yapması gereken işi yaptığını aktaran Aslan, bu nedenle sağlık çalışanlarının ailelerine ve sosyal hayatlarına zaman ayırmakta zorlandığını dile getirdi. Bu durumun aile kurumuna da zarar verdiğini söyleyen Aslan, gerçekleştirilecek yeni istihdamlarla sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının üzerindeki yükün hafifletilmesi gerektiğini kaydetti. 

Yaklaşık 500 sağlık ve sosyal hizmet çalışanının katıldığı bir etkinliği düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat ise programa katılım sağlayan Sağlık-Sen Genel Merkez yöneticilerine, Sağlık-Sen Şube başkanlarına ve sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına teşekkür etti.

Etkinliğe Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcıları Mahmut Faruk Doğan, Şemsettin Karadoğan, Abdülaziz Arslan ile Sağlık-Sen Aksaray Şube Başkanı Rıfat Kaya, Sağlık-Sen Niğde Şube Başkanı Ebuzer Doğan, Sağlık-Sen Sivas Şube Başkanı Yaşin ve Sağlık-Sen Kayseri Şube Başkanı Hakan Keser de katıldı.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo