Sağlık-Sen Kırklareli’nde Yeni Dönem
29 Nisan 2019, Pazartesi

Dün yapılan Sağlık-Sen Kırklareli Olağanüstü Genel Kurulu’nda eski Şube Başkanı Osman Uzun yeniden aday olmazken Asım Günerhan yeni başkan olarak seçildi.

Sağlık-Sen Kırklareli Şubesi’nin Olağanüstü Genel Kurulu’nda konuşan Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Faruk Doğan, toplu sözleşme sürecinin yaklaştığını hatırlatarak Sağlık-Sen’in bu konuda ciddi hazırlıkları olduğunu belirtti. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarının çok olduğunun altını çizen Mahmut Faruk Doğan, ilk olarak çalışanlarının genelini ilgilendiren sorunların çözümü için mücadele vereceklerini söyledi. Özellikle hizmetlilerin memur kadrosuna geçirilmesi, icap nöbet ücretlerinin ödenmesi ve döner sermaye ücret dağılımın adaletli yapılması konusunda bakanlıkla görüşüldüğünü belirten Doğan, bu 3 sorun hakkında ısrarcı ve takipçi olacaklarını dile getirdi.

"İDEOLOJİLERE HAPSEDİLMİŞ SENDİKACILIK YAPMIYORUZ"

Memur-Sen ve Sağlık-Sen’in Mehmet Akif İnan’dan aldığı şiarla ideolojilere hapsedilmiş sendikacılık yapmadığını ifade eden Doğan, hizmet odaklı sendikacılık yaptıklarını ve kimseyi ötekileştirmediklerini söyledi. Vandalizme ve sadece sloganlara dayalı sendikacılık yapmanın kolay olduğunu belirten Doğan, asıl sendikacılığın ise çözüm odaklı ve yapıcı sendikal anlayış olduğunu vurguladı. Öze dönüş hareketiyle Sağlık-Sen’in yeni bir mücadele sürecine girdiğini dile getiren Doğan, “Bu süreçte çalışanlar kazanım elde edilsin, edilmesin,  Sağlık-Sen’in mücadelesini görecektir” şeklinde konuştu.    
 
Aday olmayan Kırklareli eski Şube Başkanı Osman Uzun’a hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Doğan, yeni başkan olarak seçilen Asım Günerhan’a başarılar diledi.   
  
Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Faruk Doğan’ın yanı sıra kongreye Edirne Şube Başkanı Erhan Turhan, İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Zafer Caner ve Tekirdağ Şube Başkanı Hamza Öksüz katıldı.

Sağlık-Sen Kırklareli Şube yönetimi şu isimlerden oluştu:

Şube Başkanı Asım Günerhan, Şube Başkan Vekili Murat Alkaş, Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Oğuzhan Köse, Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Levent Şenol, Basın ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Eray Altınışık, Mevzuattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Metin Gündüz, Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Burak Deniz Uyanık.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo