Memiş: Önceliğimiz Ülkemiz
01 Aralık 2016, Perşembe

Genel Başkanımız Metin Memiş, sendika olarak önceliğimizin ülkemiz ve milletimiz olduğunu, yarın sabah ne ile karşılaşacağınızı bilmediğiniz bir yerde, kazanımların öneminin bulunmadığını söyledi. 


Genel Başkanımız Memiş, Amasya Şubemizin İl Divan Toplantısı’na katılmak için gittiği Amasya’da ayrıca, sendikamızın Merzifon Karamustafa Paşa Devlet Hastanesi’ndeki Temsilcilik Odası’nın açılışına da katıldı. Genel Başkanımız ayrıca, Amasya Valisi Salih Işık ve Belediye Başkanı Cafer Özdemir’i de Şube Başkanımız Recep Eliaçık ve yönetim kurulu üyelerimizle birlikte ziyaret etti. 

İl Divan Toplantısı ve Temsilcilik açılışında konuşan Genel Başkanımız, sendikacılığa değer katarak anlam kazandırdığımızı söyledi. Sendikacılığın, salt muhalefet ya da salt kabulden ibaret olmadığını belirten Memiş, “Sendikacılığı dar bir çerçeveye sığdırmadık. Ücret boyutuna hapsetmedik. Özelde sağlık ve sosyal hizmet çalışanları bağlamında tüm kamu görevlileri için, genelde ise ülkemiz, milletimiz ve dünya mazlumları, mağdurları adına sendikacılık yaptığımızı baştan beri söylüyoruz. Sorunlardan beslenmek yerine, sorunların çözümü için çalışıyor, çözüm önerileri geliştiriyoruz. Amacımız, kamu görevlilerinin sorunlarını çözmek, verimliliği artırmak, taleplerini kazanıma dönüştürmektir. Bunu yaparken, ülkemizin, milletimizin ve gönül coğrafyamızdaki insanların sesine de kulak veriyoruz” şeklinde konuştu. 

Sendikacılık yaparken, ülkemize ve milletimize de hizmet ettiğimizi kaydeden Memiş, “Yaşadığınız ülkede yarın sabah ne ile karşılaşacağınızı bilmiyorsanız aldığınız hiçbir kazanımın önemi yoktur. O yüzden önceliğimiz ülkemiz, milletimiz, geleceğimiz ve dünya mazlumlarının sesi olma mücadelesinde duruş göstermektir. 15 Temmuz darbe girişiminde Memur-Sen 1 milyon üyesiyle meydanlara inerek, kuruluşumuzun, misyonumuzun gereği doğrultusunda ülkemize ve geleceğimize hep beraber sahip çıktık. Tankların önünde dik durduk ve ülkemizin geleceği ile oynanmasına izin vermedik” dedi. 

Memiş, Memur-Sen ve Sağlık-Sen ailesi olarak sendikacılığı ücret sendikacılığı olarak yapmadıklarını, hak ararken mücadeleyi, millet adına yaptıklarını söyledi. "Bizler hak arama mücadelesini çocuklarımızın geleceği adına, hak arama mücadelesi olarak yapıyoruz" diyen Memiş, Türkiye genelindeki her 2 sağlık çalışanından birisinin Sağlık-Sen üyesi olmasının, doğru yolda olduklarının göstergesi olduğuna dikkati çekti. Sendika olarak, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi karşısında demokrasiden kararlı bir duruş sergilediğimizi vurgulayan Memiş, şunları kaydetti:

“15 Temmuz hain sürecini hep beraber yaşadık. Bu ülkenin geleceği ile birilerinin nasıl oynadığını, Türkiye'nin kaderini bozmak isteyenlerin ne yapmak istediğine hep beraber şahitlik ettik. Bizler Memur-Sen ailesi olarak sendikacılığımızı yaparken 'çağı kurtarmanın eylemi ülkeyi yeniden inşa etmenin hareketi' diye yola çıkmıştık. Allah'a hamd olsun ki Memur-Sen 1 milyon üyesiyle meydanlara indi. Bizim yaptığımız, sendikacılığın yanı sıra, ülkemizin geleceğiyle oynayanların önüne set olmak, bu ülkede darbe yapmak isteyenlere karşı dimdik durmak ve özgürlüklerin önünü açmaktır. Tüm üyelerimize canı gönülden sendikacılığı doğru anladıkları için teşekkür ediyorum.”

İl Divan Toplantımıza, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Rüştü Ertosun, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Opr. Doç. Dr. Faruk Tonga, Eğitim Araştırma Yöneticisi Doç. Dr. Mustafa Erdoğan, ADS Hastanesi Başhekimi Dt. Fevzi Terzi, Genel Sekreterlik Mali İşler Başkanı Ömer Faruk Kuru, Samsun Şube Başkanımız İlhan Öksüz’ün yanı sıra, sağlık kurumlarının yöneticileri, temsilcilerimiz ve üyelerimiz katıldı. 

Merzifon’daki Temsilcilik açılışımıza da Hastane Başhekimi Ahmet Hasıripi, AK Parti İlçe Başkanı Hasan Çilez, Samsun Şube Başkanımız İlhan Öksüz, şube yönetim kurulumuz ve üyelerimiz katıldı.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo