Barış Günü Barış Getirsin
01 Eylül 2016, Perşembe

Dünyamız, istilacı ve sömürgecilerle, kendisini bunlara karşı savunmak isteyen mazlum ve mağdurların savaşlarına sahne oluyor. Elindeki ile yetinmeyip, özellikle de İslam coğrafyasına göz diken ABD, Batı ve diğer emperyalistler, gittikleri yere kan, gözyaşı götürüyor, huzur ve kardeşlikleri bombalıyor.

Bugün içinde bulunduğumuz savaş, sömürü ve istila ortamı; kendi çıkardıkları savaşlar için İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni geliştiren bu zihniyetin eseridir. İnsana ve emeğe, yaşama hakkına en büyük değeri veren İslam’ın anlaşılmaması ve yaşanmaması için de elinden geleni yapan bu zihniyet, çarenin yine kendisi olduğunu kabul ettirmeye çalışarak, dünyayı kendi oyuncakları haline getirmiştir.

İnsanlığın uyanması, İslam Alemi’nin uyanması ve bunun sonucu olarak küresel emperyalizmin oyunlarının ters tepmesi, tuzaklarının bozulması ile olacaktır. 

15 Temmuz’da yaşadığımız darbe girişimi de bu anlamda ülkemizin yaşadığı bir işgal girişimidir. Ortadoğu’nun tek istikrarlı ve büyüyen ülkesini ağlarına almak, istikrarsızlaştırmak ve kaosa sürüklemek isteyenlerin oyunları, milletimizin basireti sayesinde bozulmuştur.   Ülkemizin darbeye ve işgale direnişi İslam dünyası için de örnek olmuştur. Bu direniş ve uyanışın insanlığın uyanmasına vesile olmasını, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nün gerçek barışlara vesile olmasını diliyoruz.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo