Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları İstanbul Yaz Şenliğinde Buluştu
20 Haziran 2022, Pazartesi

Sağlık-Sen İstanbul Şubeleri tarafından düzenlenen Yaz Şenliğinde, sağlık ve sosyal hizmet çalışanları ile aileleri bir araya gelerek pandeminin stresini attı.

Esenler Belediyesi’nin destek verdiği şenliğe, Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Genel Sekreter Durali Baki, Genel Başkan Yardımcısı Yasin Barutcu, teşkilat mensupları, sağlık ve sosyal hizmet çalışanları ile aileleri katıldı.

Bütün gün süren şenlikte, sağlık ve sosyal hizmet çalışanları aileleriyle keyifli dakikalar yaşadı. Çalışanlar, gecenin ilerleyen saatlerinde sahneye çıkan ünlü sanatçı Oğuzhan Koç’un şarkılarıyla eğlendi.

Genel Başkan Durmuş: Sağlık Çalışanları İçin Fedakarlık Bekliyoruz

Gecede bir konuşma gerçekleştiren Genel Başkan Semih Durmuş, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının salgın döneminde canlarını ve sağlıklarını feda ederek vatandaşların en kritik günlerinde yanlarında olduklarını dile getirdi. Her durumda ve her şartta sağlık çalışanlarının fedakarca görevlerini yerine getirdiğini belirten Durmuş, “Bugün biz de hem siyasi iradeden hem bürokratik idareden hem de Sağlık Bakanlığı’ndan sağlık çalışanları için fedakarlık bekliyoruz. Çalışanların sorunlarına karşı duyarlı olunmasını ve sorunların çözüme kavuşturulmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yıllardır mücadelesini verdikleri sağlıkta şiddet ve malpraktis sorunlarının çözümü için önemli adımlar atıldığını kaydeden Durmuş, 2 konunun da yasalaştığını ve böylece sağlık çalışanlarının güven içerisinde görevlerini yerine getirebileceklerini söyledi.

“Terimizin Son Damlasına Kadar Çalışacağız”

3600 ek gösterge konusuna da değinen Durmuş, “Ek gösterge için 4 meslek grubunun adı geçiyordu. Biz 3600’ün tüm çalışanları kapsamı için mücadele verdik ve mücadelemizin karşılığını aldık. Ek gösterge düzenlemesi yakın zamanda Meclis gündemine gelerek yasalaşacak” diye konuştu.

Tüm sorunların çözüme kavuşması için mücadeleye devam edeceklerini belirten Durmuş, “Bizler hak mücadelesi yapıyoruz. Sizden aldığımız güçle terimizin son damlasına kadar çalışacağız” dedi.

Durmuş, bugünü organize ederek bir nebze olsun sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının stres atmasına vesile olan İstanbul Şube başkanlarına, yöneticilerine ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya teşekkürlerini iletti.

Genel Sekreter Baki: İstanbul Şubelerimizi Tebrik Ediyorum

Organizasyon ile pandemi nedeniyle zorlu bir süreçten geçen sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının 2 yılın stresini attığını dile getiren Genel Sekreter Durali Baki, “Sağlık-Sen İstanbul şubelerimize böyle güzel bir programa imza attığı için teşekkür ediyorum. Bu programa tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızı davet ettikleri için ayrıca tebrik ediyorum” dedi.

İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı Caner: Sağlık Çalışanları Pandemi Sürecinde Tarih Yazdı

İstanbul Şubeleri adına konuşan İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı Zafer Caner ise pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının çok yorulduğuna vurgu yaptı.

Caner, “Biz bu festivale sadece Sağlık-Sen ailemizi değil tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızı davet ettik. Çünkü tüm sağlık çalışanlarımız pandemi sürecinde tarih yazdı” diye konuştu.

PAYLAŞ :