"3600 Ek Gösterge Vaat Olmaktan Çıkacak"
09 Ekim 2021, Cumartesi

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “Memur-Sen ve Sağlık-Sen’in verdiği mücadele ile 3600 ek gösterge vaat olmaktan çıkacak” dedi.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ve Genel Başkan Yardımcısı Şemsettin Karadoğan, Kocaeli Şubesi ve Kocaeli Üniversite Şubesi tarafından düzenlenen İl Divan Toplantısına katıldı.

Toplantıda 6. Dönem Toplu Sözleşme kazanımları hakkında bilgi veren Genel Başkan Semih Durmuş, tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının refahını artırmak hedefiyle toplu sözleşme masasına oturduklarını dile getirerek, önemli kazanımlara imza attıklarını söyledi. Genel kazanımlara, sağlık hizmet kolundaki kazanımların eklenmesiyle sağlık çalışanların gelirinde ciddi oranda artış yaşanacağına dikkat çeken Durmuş, bundan sonra da sağlık çalışanlarının her açıdan refah düzeyini artırabilmek için çalışmalara aralıksız devam edeceklerini bildirdi.

“3600 Ek Gösterge Çalışması 2022 Yılında Neticelendirilecek”

3600 ek gösterge konusunda da değerlendirmelerde bulunan Durmuş, emekli maaşı ve emekli ikramiyesinde artış yaşanmasını sağlayacak 3600 ek göstergenin 2022 yılında yapılacak çalışma ile neticelendirileceğini dile getirdi. Memur-Sen olarak yakın zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir görüşme gerçekleştirdiklerini hatırlatan Durmuş, konunun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aktarıldığını belirterek, şunları söyledi:

“Görüşmede, Cumhurbaşkanımıza bu konu ile ilgili bilgi verdik. Cumhurbaşkanımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımıza dönerek, Memur-Sen’in de içinde olacağı bir çalışma ile 3600 ek göstergenin 2022 yılı içerisinde tamamlanması ve kendilerine takdim edilmesi konusunda talimat verdi. Memur-Sen olarak, yapılacak çalışmada tüm gösterge rakamlarının kademeli olarak artırılmasının sağlanması için mücadele vereceğiz.”

3600 ek göstergenin tarihi nitelikli bir kazanım olduğunu belirten Durmuş, “Yıllardır mücadelesini verdiğimiz 3600 ek gösterge, 6. Dönem Toplu Sözleşme ile çözüme kavuşacak. Memur-Sen ve Sağlık-Sen’in verdiği mücadele ile 3600 ek gösterge vaat olmaktan çıkacak” diye konuştu.

Kendilerine her zaman destek olan teşkilat mensuplarına teşekkür eden Durmuş, birlik ve beraberlik içerisinde daha nice kazanımlara imza atacaklarına yürekten inandığını dile getirdi.

Kocaeli Şube Başkanı Yıldırım: Sendikacılık Değerler Üzerinden Yapılır

Kocaeli Şube Başkanı Erdal Yıldırım ise her daim sağlık çalışanlarının yanında olduklarını belirterek, “Bizler sadece üyelerimizin özlük haklarının iyileştirilmesi adına sendikacılık yapmadık, bunu asla kabul etmedik. Sendikacılık değerler üzerine yapılır, kişisel hesaplar ve çıkarlar üstünden yapılmaz düsturu ile hareket ettik” diye konuştu.

Yıldırım, “Bizler inanıyoruz ki, yeni dönemde belirlenen hedefler güçlü teşkilatımıza yakışan hedeflerdir” dedi.

Kocaeli Üniversite Şube Başkanı Resul: Sağlık-Sen Emek Mücadelesini Onurluca Sürdürüyor

Sağlık-Sen’in emek mücadelesini onurluca sürdürdüğünü söyleyen Kocaeli Üniversite Şube Başkanı Mustafa Resul, “Sağlık-Sen emek, mücadele ve kazanım demektir. Sahada mücadele eden sağlık çalışanlarımızın her zaman yanındayız. Sahadan aldığımız talep ve sorunların çözümü için gece gündüz mücadele ediyoruz. 6. Dönem Toplu Sözleşme sürecini geride bıraktık. Artık bize düşen bu kazanımları sahaya anlatmaktır. Bu şuurla sahada kazanımları anlatmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Toplantıya; Adana Şube Başkanı Bekir Nennioğlu, Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatci, Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu ve temsilciler katıldı. 

Sağlık Kurumlarına Ziyaret

İl Divan Toplantısı öncesi hastane, kurum ve kuruluşlarda sağlık çalışanlarını ziyaret eden Genel Başkan Durmuş’a, Kocaeli Şube Başkanı Erdal Yıldırım, Kocaeli Üniversite Şube Başkanı Mustafa Resul ve yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti.

Sağlık-Sen heyeti ilk önce Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’ndeki sağlık çalışanlarını ziyaret etti. Burada başhekim Uzm. Dr. Sertan Acar ile de bir araya gelen heyet, görüş alışverişinde bulundu.

Daha sonra İl Sağlık Müdürü Dr. Yüksel Pehlevan’ı ziyaret eden Genel Başkan Durmuş ve beraberindeki heyet, sahadaki izlenimler ile talep ve beklentileri paylaştı.

Heyet, Başiskele Yeniköy Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nda görevli sağlık çalışanlarını da ziyaret etti. Ziyarette, toplu sözleşme kazanımları hakkında bilgi verilirken, sağlık çalışanlarının talepleri dinlendi.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo