MİLLETÇE HEP BİRLİKTE YENİ TÜRKİYE’YE…

Türkiye demokratik geleceği adına tarihi önemde bir seçimi geride bıraktı. Seçmenin yüzde 98’inin tercihinin yansıdığı parlamento Yeni Türkiye’nin inşa ve ihya yolculuğunun en büyük kazanımıdır. Toplumun tercihinin kuyumcu hassasiyetiyle parlamentoya yansımış olması bütün siyasi partilerce dikkate alınması gereken bir basiret örneğidir.

Seçimler neticesinde tek parti iktidarıyla istikrar tercih edilmiş, istikrara fırsat tanınmıştır.

Toplum uzlaşma, köklü sorunların çözümü, gelecek hedeflerine ve ülkenin gerçek gündemine odaklanma istediğini ortaya koymuştur.

İktidar boşluğunu, istikrarsızlığı, yönetilemez ülke görüntüsünü hiçbir zaman hak etmeyen milletimiz, engin sağduyusu ile Türkiye’nin, huzurun, barışın, aydınlık bir geleceğin önünü açmıştır.

Kara bulutları dağıtan bu güneşi söndürmemek için Sayın Başbakanın balkon konuşmasındaki birlik vurgusu, kucaklaşma ve geleceğe birlikte ilerleme çağrısı hayati bir öneme sahiptir. Zaman istikrarın Türkiye’ye kazandırdıklarını yeniden ispat etme zamanıdır.

Bu nedenle siyasi partilere ve topluma şu mesajları vermeyi görev sayıyorum:

Siyasi Partilerimiz, insanımızın huzuru, ülkemizin geleceğine hizmet için örgütlenmiş, millet egemenliğini temsil eden kuruluşlardır. Siyasi Partilerimiz, bu evrensel kurala bağlı kalarak, siyaseti bayrak yarışı temelinde sürdürmeye, söylem ve eylemleriyle demokratik ve evrensel değerleri Türkiye’de hakim kılmaya katkı sunmalıdır. Bazı marjinal söylemleri dışta tuttuğumuzda seçim kampanyalarında sergilenen saygınlık ve olgunluğun, yerleşik hale gelmesi için bütün siyasi partilerimiz özen göstermelidir.

Parlamentoda temsil hakkı elde eden siyasi partilerimizin hepsinde Türkiye’nin geleceğini parti çıkarlarının önünde tutan sağduyunun hakim olduğunu görmek toplumun en büyük dileği ve beklentisidir.

Yeni Türkiye idealinin emanet edildiği iktidar kadrolarına Türkiye’nin demokrasi çıtasını daha yükseğe taşıma, toplumsal kaynaşma ve hedef birliğini tesis etmede büyük sorumluluk düşmektedir. Yeni Türkiye’nin istikrarlı yolculuğunun en büyük teminatının siyasi iktidarın vakarlı duruşu ve tüm toplum kesimlerinde saygı uyandıracak yönetim anlayışı olduğu unutulmamalıdır.

Bu temelde Sayın Başbakanın siyasi partilere yaptığı yeni Anayasa çağrısını en önemli mesele olarak görüyor ve destekliyoruz. Türkiye’yi konjonktürlerin, antidemokratik müdahalelerin esiri olmaktan kurtaracak, dünya nezdinde itibarımızı güçlendirecek, 1000 yıldan fazla sürede insanlığa barış, adalet ve güven tesis etmiş medeniyet ufkumuzu taşıyacak bir Anayasa’nın once bütün partilerin desteği ile parlamentodan, sonra da milletin engin vicdanından geçmesi sağlanmalıdır     

Kısır çekişmeler sona ermeli, Yeni Türkiye yolunda insanımıza değer katacak her alanda milleti kolektif bir ruhla motive edecek hamlelerle tarihi yolculuğumuz devam etmelidir.

Bu ülke, fitnenin nefes alamadığı, dillerin ve gönüllerin insan diye, hayat diye, değer diye yanıp seferber olduğu bir toplumsal dinamizmi hak etmektedir.

Tarihimiz ve kültürel mirasımız, ilim ve irfan pınarlarımız, geleceğimizi emanet edeceğimiz genç nesilleri yeşertecek iklim aramaktadır.

Bu nedenle yönetenler ve yönetilenler olarak Türkiye’mizin, cennet vatanımızın geleceğine sahip çıkmalı, bütün enerjimizi;

-İlim ve irfan neslini inşa etmeye,

-Çağın, hakikati örterek insanlığı yok eden buhranlarıyla mücadele etmeye,

- Yaratılanı Yaratan’dan ötürü sevmeye,

- İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışını hakim kılmaya,

- Mazlum milletlere kol kanat germeye,

- Son nefesimize kadar adalete adamalıyız.

Memur Sen ve Sağlık Sen bu ilke ve inanç doğrultusunda Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütleri olarak üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecek, siyaset ve toplumla ilişkilerini güçlü tutarak, Yeni Türkiye’nin geleceğinin inşa ve ihya sürecinde ön safta mücadele etmeye devam edecektir,

Bu duygu ve düşüncelerle 1 Kasım seçimlerimizin milletimiz ve mazlum milletlerin yarınlarına hayırlar getirmesini diliyoruz.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo