ESERİNİZE SAHİP ÇIKIN

Gazetemizi yayına hazırlamış, yazımızı yazmış, matbaaya göndermek üzereydik ki, Başkentimizde çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybettiği ve yine çok sayıda vatandaşımızın yaralandığı menfur olay yaşandı. Masumları hedefine koyan bu alçaklığı lanetliyor,  saldırıda hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Millet olarak bu oyunlara gelmeden sağduyuyla hareket etmeliyiz. Sağcısı, solcusu, Lâz’ı, Kürd’ü,  Alevi’si,  Sünni’si hülâsa ülkemizin bütün insanları olarak birbirimize daha fazla kenetlenerek milli birlik ve beraberliğimize kastedenlere en manidar cevabı vermeliyiz.

 

Kamu görevlilerinin 2016-2017 yıllarında yararlanacağı mali, sosyal ve özlük haklarının belirlendiği 3. Dönem Toplu Sözleşmesi’ni geride bıraktık. Sağlık-Sen olarak toplu sözleşme masasına oturmadan önce sahadan ve teşkilatımızdan gelen taleplerin de doğrultusunda hizmet kolu taleplerimizi belirledik. Taleplerimizin kazanıma dönüşmesi için, toplu sözleşme başlamadan önce, tekliflerimizin bütçeye ne kadar yük getireceğini dahi hesap ederek emin bir şekilde toplu sözleşme masasına oturduk. 

 

Toplu Sözleşmenin hayata geçmesinde büyük emeği olan sendikamız pazarlıkta da iyi bir sınav vererek üyelerimizi ve dahi bütün kamu çalışanlarını memnun etmiştir. 

 

Toplu Sözleşmeye ‘evet’ diyemeyip sonra masada şark kurnazlığı yapmaya çalışanlar hepinizin malumudur. Bu yıl bu kurnazlığa yeltenenlere daha çok dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatmak istiyorum.  Meselelere hasımhane duygularla ve sadece kusur arama nazarıyla bakılırsa hakikat görülmez.

 

Güvendikleri, inandıkları insanların görüşlerini hiçbir elekten geçirmeksizin kendi düşünme yeteneklerini başkalarının emrine verenler yanlış dahi olsa onların fikirlerini doğru kabul ederek esasen en büyük haksızlığı kendilerine yaparlar.

 

Yok efendim siz ne yaptınız, hükümet zaten verecekti nidaları boş lâfın ötesine geçemez. 

 

Bir ebru sanatçısı düşünün; eserine son halini verene kadar hangi aşamalardan geçiriyor. Suyunu, kabını, boyalarını yani bütün malzemelerini hazırlayıp işe koyuluyor. (Acemilik, çıraklık aşamalarından bahsetmiyorum bile). İşini bitirdiğinde harika bir eserle karşınıza çıkıyor. Ardından siz sefil bir tavır ve cahilane bir edayla, ‘Bunu ben de yaparım. Ne yaptın ki suyu boyayı döktün kendisi oluverdi’ deseniz size güler ve yap da görelim demezler mi? Atalarımız ne güzel söylemiş; “Ayinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz” diye.

 

Bu sözleşmeyle bırakın sadece bizim üyelerimizi diğer sendikaların üyelerinden  genel başkanlarına kadar herkes kazanmıştır. 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo