TÜRKIYE HER TÜRLÜ MÜDAHALEYE RAĞMEN BONZAI AĞACI OLMAYACAKTIR

Ülkemizin tam demokrasiye geçebilmesi için sivil toplum örgütlerine çok büyük sorumluluklar düşmektedir. Bir birey olarak demokrasiye sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği adına üzerimize düşen en önemli sorumluluklardan biridir. Memur-Sen çatısı altında bir araya gelmiş olan yüz binler darbelere “hayır” demiş ve ülkemizin üzerinde oynanan hain oyunların bozulmasına önemli katkı sunmuştur.

Japonlar tarafından dünyaya tanıtılmış olan Bonzai ağacının en büyük özelliği, normal şartlarda metrelerce büyüklüğe ulaşabilecek bir ağacın, çeşitli budama teknikleri ile küçücük bir saksıya sığdırılmış olmasıdır. Bu durum, ülkemizin bonzai ağacı ile örtüşen kaderidir. Ülkemizin, belli dönemlerde belli mihraklar tarafından tertip edilen oyunlarla hep budanmış olmasıdır. Müdahaleler sonucu Ülkenin ve insanının gelişmesi engellenerek küçük kalması sağlanmıştır. Biz, büyümek ve gelişmek isteyen bir toplumuz. Ancak, gelişmenin ve büyümenin en önemli mihenk taşı toplumsal uzlaşının sağlanmasıdır. Sivil toplum örgütleri de toplumda uzlaşının mihenk taşlarıdır. Elbette önce kendi içinde uzlaşının sağlanmış olması gerekmektedir. Ülkemiz bu yolda hızla ilerlemektedir. Kavga etmeden tartışabilmeli, husumet ve kin ortamı yaratmadan çözüme ulaşabilmeliyiz.

Çalışanlar olarak sendikalara üye olmamızın sebebi, sorunlarımızın çözülmesi içindir. Hak elde edebilmek için mücadele etmek zorundayız. Kazanımlar elde edebilmek için hedefin iyi belirlenmiş olması gerekmektedir. Elde edilmiş olan kazanımlar, Sağlık-Sen’in hedefi iyi belirlediğinin göstergesidir. Yola, “Değişimi hisset, dönüşüme ortak ol” parolası ile çıktık. Bir buçuk yılda 50 bin büyüme gerçekleştirerek sağlık ve sosyal hizmet kolunun tek yetkili sendikası olduk. Bizim amacımız, çalışanların sorunlarına çözümler üreterek mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmelerini temin etmektir. Bu uğurda; ülkenin, milletin ve çalışanların menfaatine olacak her türlü ortak çalışmanın içerisinde tereddütsüz yer alırız. Daha güzel bir gelecek için hep birlikte,el ele mücadele edelim...

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo