TARİH YAZAN KAHRAMANLARA SELAM OLSUN

Alemlerin Rabbine(cc) hamdü senalar ve sonsuz şükürler olsun.

 

Sağlık-Sen olarak üyelerimiz, kamu çalışanları, Ülkemiz ve bütün insanlık adına, sahip olduğumuz değerleri koruma ve yüceltme azmiyle sendikacılık yapıyoruz.

 

Sendikal mücadelemizde 20 yılı geride bıraktık. Bu yolculukta bizlere öncülük edip ebedi hayata intikal edenleri rahmet ve minnetle anıyoruz. 

 

Sendikamızın basın iletişimden sorumlu genel başkan eski yardımcısı Mutlu KAYA beyefendinin görevinden ayrılmasının ardından bu bayrak yarışında sıra bize geldi. Mutlu KAYA Başkanımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, bundan sonraki yaşamında başarılar diliyoruz. Üye olarak başladığımız sendikal mücadelemizde Trabzon Şube Başkanlığı görevimizi yeni kardeşlerimize teslim ederek Genel Başkan Yardımcılığı görevimize başladık. 

 

Gazetemizin bu sayısında bazı değişikliklerle karşınızdayız. Gazetemizin rahat taşınıp okunabilmesi için boyutunu küçülterek, bazı haberlerimize kare kod uygulaması ekledik. Böylelikle haberlerimize hareketlilik kazandırdık. 

 

Çok değerli Sağlık-Sen üyeleri sizler tarihe şahitlik eden ve tarih yazan kahramanlarsınız. Dünyanın sözde sahipleri, yönetenleri (para, fikir vb. patronları) maneviyat ekseninde düşünemediklerinden hiçbir zaman tatmin olmadılar olamayacaklar. Çünkü mutlak galibiyet; kul olmaktan, adilce yaşayıp, kardeşçe paylaşmaktan ve kendisi dışındaki insanların haklarına saygı göstermekten geçiyor.

 

Bizler asli görevlerimizi unutmadan kendimizi eğitmeli, eksiklerimizi tamamlamalı ve hatalarımızdan ders çıkararak geleceğe emin adımlarla yürümeliyiz. Uzun yıllardır devam eden aşağılanma ve ötekileştirilme prangalarını kırmalıyız. Ehil olmalı, Ülkemiz ve Dünya üzerindeki oynanmaya çalışan oyunları görmeliyiz. Yani şunu söylemek istiyoruz; Ülkemiz ve Dünya üzerindeki gerçekleri görmeli sorunları çıkaranları ve sorunlardan nemalananları iyi tanımalıyız. 

 

Çalışanların köleleştirilmediği, ideolojik yaklaşımlardan uzak, partiler üstü bir sendikacılıkla hareket ederek Ülkemizin ve Dünyanın geleceğini inşa etme derdinde ve azminde olmalıyız. Bizler bu inançla sendikacılık yapıyoruz.

 

Sendikal mücadelemiz, milletimizin şahlanarak ayağa kalkacağı, herkesin kendi inancını rahatça yaşayacağı, dünyaya adaletin hakim olacağı; çalışanların haklarının alınlarının teri kurumadan verileceği ve emeklerinin karşılığını hakkıyla alıp insan onuruna yaraşır bir yaşama kavuşacağı günlere kadar sürecektir. 

 

Şundan zerre şüpheniz olmasın. Adanmış ve savunma azimli yürekleri en donanımlı ordular dahi yenemez. İnanıp idealleri uğruna fedakârlık yapabilenler ölümsüzleşirler.

 

Selâm; adanmış, savunan, yürekleri sevgiyle coşan, Hakkı tutup kaldıranlar üzerine olsun.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo