DEMOKRATİK VE SENDİKAL KAZANIMLAR UNUTULMAMALI

hepimizin bildiği gibi, 25-26 ağustos 2012 tarihlerinde, birlik ve dirliğimizi sarsmadan, alnımızın akıyla gerçekleştirmiş olduğumuz bir olağanüstü genel kurulu ardımızda bıraktık. genel kurulumuzun tekrar camiamız adına hayırlı olmasını diliyorum.

genel başkanımızın da ifade ettikleri gibi, gücünü milletinin değerlerinden ve üyelerinin ideallerinden alan sağlık-sen’imiz, sizlerin gayret ve teveccühü ile “sesini ve sözünü yükseltmek” adına, gerçekleştirdiğimiz hizmet yarışından başarıyla çıkarak, bir yeni döneme ve yeni ufuklara doğru hep birlikte adım atmış bulunuyoruz.

kaldığımız yerden yeni dönemde de, hizmet kolumuzda bulunan 400 bini aşkın sağlık ve sosyal hizmet çalışanı adına yeni kazanımlar elde etmek için, sağlık-sen yetkili sendika olarak çalışanları en üst düzeyde temsil etmenin haklı gururunu hep birlikte yaşayacağız ve yaşatacağız.

burada bir tespiti yapmadan geçmek istemiyorum. gerek türkiye’nin en büyük sendikası ve sivil toplum kuruluşu olan memur-sen konfederasyonumuz, gerekse de 175 bin üyeye sahip hizmet kolunda büyük ve güçlü sağlık-sen’imizi sadece ücret sendikacılığı boyutuyla değerlendirmenin yanlış olacağı kanaatindeyim. sendikacılığımızın temel eksenini değerler sendikacılığımızın oluşturduğunda da hem fikir olduğumuzu biliyorum. çünkü sağlık-sen olarak bizim her şeyden önce, türkiye’nin demokratikleşmesinde fikir ve aksiyon birliğine sahip bir sivil toplum örgütü olduğumuzu bir kez daha vurgulamak istiyorum.

kısaca türkiye, dünden bugüne omuzlarında taşımak zorunda bırakıldığı derin ağırlıklarından kurtulmaya devam ediyorsa, bu şüphesiz ki, sendikamızın da içinde bulunduğu memur-sen’in ve bütün teşkilatlarının toplumsal sorumluluk bilinciyle yüreklerini ortaya koyarak kazığı zaferi ve eseridir. bu böyledir, böyle de olmuştur. zaten teşkilat aklı ve bilinci gereği de tüm bu zorlu yollardan geçilerek yaşananlar, yaşanan gelişmeleri ve elde edilen toplumsal, demokratik ve sendikal kazanımları sürekli hatırımızda tutmalı, unutulmamalı ve unutturulmamalıdır.

bundan sonra da söz ve eylem birlikteliği içinde, sağlık sistemindeki sorunlardan, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarına her ala gündemi belirleyen, üretken bir sendikal anlayış içinde hareket edeceğimizi huzurlarınızda tekrarlamak istiyorum.

sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarının çözümüne katkı sunarak, sonuç odaklı sendikal mücadelemizi artırarak hep birlikte sürdüreceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın diyor, saygılarımı sunuyorum.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo