TOPLU SÖZLEŞME SÜRECİNE DOĞRU...

sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının hak mücadelesini etkili, güvenli ve istikrarlı bir zeminde sürdüren, hizmet sendikacılığının öncüsü ve konfederasyonu içinde en hızlı büyüyen sendika olan sağlık sen, teşkilatından aldığı güçle belirlediği hedeflere adım adım ulaşmakta,  çalışanları adına hak mücadelesini  emanettin teslimi sorumluluğuyla, hakkınca vermektedir.  yürünen bu yolda, verilen mücadelede enerji ve motivasyonumuzun en büyük kaynağı teşkilatımızın yapısında barındırdığı dinamizm, yüreğindeki coşku, kardeşlik ve adanmışlık duygusuyla oluşturduğu birlikteliği ve kenetlenmişliğidir. bu kutlu mücadelemizin ve hizmet yolundaki birlikteliğimizin daim olmasını diliyorum. 

hepimizin bildiği gibi güçlü ve tek vücut sağlık sen, sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için elde edilecek sosyal, mali ve özlük hakları demektir.  canımızdan aziz bildiğimiz memleketimizi müreffeh ülkeler seviyesinin de önüne geçme yolculuğunda, yolu aydınlatan ışık demektir.  büyüklüğümüzü rakamlarla bir kez daha ilan edeceğimiz 15 mayıs yaklaşırken,  tüm teşkilatımızla birlikte bu şuur ve bilinçle yola yeni çıkmış bir nefer gibi çalışmalarımızı sürdürüyoruz, sürdürmeliyiz. bizim ayrı düşmemiz sebebiyle nemalanmayı bekleyen şer odaklarına, bekleyişlerinin nafile olduğunu her daim göstermeliyiz, gösteriyoruz. bu konuda tüm teşkilatımıza en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum.

toplu sözleşme sürecinde her bir üyemiz gücü sözleşme masasına yansımakta, etki etmektedir. üye sayılarının açıklanacağı 15 mayıs’ın ardından çalışanlarımızın hakları için toplu sözleşme masasına gidilecek olması bu süreçte yapılacak her bir üyenin kıymetini ortaya koymakta, teşkilat olarak ta sorumluluğumuzu, daha çok çalışmamız gerektiğini bizlere hatırlatmaktadır.  çünkü toplu sözleşmede elde edilecek  kazanımlar, temsil ettiğiniz üyelerin sayısı, üye sayınızın masaya yansıdığı güçle doğru orantılı   olarak artıp azalabilmektedir.  bu bilinçle genel merkez olarak teşkilatımıza üye çalışmaları ile ilgili her türlü desteği veriyor, teşkilatımızın da bu anlamda omzundaki sorumluluğun bilincinde olduğunu biliyor, cansiperane vermiş olduğu mücadeleyi görüyoruz. böyle bir teşkilata sahip olmanın gururunu yaşıyoruz.

kurulduğumuz 1995 yılından bu yana her yıl biraz daha büyüyerek, her yıl biraz daha fazla kazanımla 175 bin üyeyle bu günlere gelmiş bulunuyoruz.  teşkilatımızda gördüğümüz dinamizm ile bu yıl 225 bin üyeyi kendimize hedef edindik ve bu hedefe varacağımız konusunda en küçük şüphe taşımıyoruz.  bu güne kadar sağlamış olduğumuz kazanımlarımızın çalışanlara eksiksiz olarak anlatılması, çalışanların bize emanet edecekleri imzaları ile gücümüze güç katacaklarının ve daha büyük kazanımlar elde edilmesinde paydaş olacaklarının anlatılması, sağlık sen olarak bizim doğru anlaşılmamızı ve hedeflerimize daha kolay ulaşabilmemizi sağlayacaktır.

 sağlık alanında elde edilen tüm kazanımlarda çalışmalarıyla katkısı olan tüm teşkilatımıza teşekkür ediyor, önümüzdeki önemli süreçte çalışmalarında başarılar diliyorum. adım adım yaklaşmakta olduğumuz toplu sözleşme sürecinin ve toplu sözleşmenin,  öncelikle milletimize ve çalışanlarımıza hayırlar getirmesini diliyorum.  allah yar ve yardımcınız olsun.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo