BUGÜN DÜNDEN DAHA BÜYÜĞÜZ

ülkemizde ileri demokrasinin inşası, temel insan hak ve özgürlüklerinin önündeki engellerin kaldırılması ve özgürlüklerin ve hakların kurumsallaşması için verdiğimiz mücadelede bizimle birlikte yol alan, mücadele eden, bu yolda emek sarf eden tüm gönül dostlarıma borç bildiğim teşekkürü teslim ederek, 193 bin üyeye ulaşmamızda emeği geçen dava arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. adını tarihe yazdıran, adını milletin hafızasına, milletin vicdanına yazdıran bu kadroyu yürekten kutluyorum. 

sağlık-sen olarak büyük bir aile idik. bugün dünden daha büyüğüz. daha diri, daha iri daha bütünleşmiş ve güçlenmiş vaziyetteyiz. bugün sorumluluklarımız daha fazla ve kat etmemiz gereken mesafe daha uzundur. büyüyen ailemizin bize verdiği güç, karşımıza çıkan güçlükler ve engelleri aşmayı kolaylaştırmıştır. bu gün daha bir gururluyuz, ama kibirli değiliz. onurluyuz, ama hiçbir zaman şımarmıyoruz, şımarmayacağız. üyelerimizin imzalarıyla  bize teslim ettikleri emanetine asla halel getirmeyeceğiz.

daha da büyüyen sağlık-sen olarak, sağlık çalışanlarının hak ve menfaatleri ile milletin değerlerini yüceltme sorumluluğunun bilincindeyiz. bu çerçevede, kamu sendikacılığında öncü misyonu sürdürmeye kararlı olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum. 

ağustos ayında başlayacak olan 2013 toplu sözleşmelerinde masaya bu duygu ve düşüncelerle, bu inanç ve güvenle, bu kararlılıkla oturacak, çalışma hayatımızın kronikleşmiş sorunlarının çözümü için, çalışanlarımızın özlük ve sosyal haklarını daha yukarılara taşımak için üyelerimizin iradesini ve gücünü masaya taşıyacağız.

milletimize kurulan her türlü tuzak, dala vere, büyüyen teşkilatımızın sinesinde eriyecek, bu milleti geçmişteki karanlık günlerine hapsetmek isteyen her türlü oyun yer ile yeksan olacaktır.  büyüyen teşkilatımız, daha ileri demokrasiye doğru atılan bir adımdır. büyüyen teşkilatımız milletimizin hak ettiği müreffeh günlere ilerlemenin teminatıdır. kısacası her geçen gün büyüyen teşkilatımız, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımıza daha fazla mali ve sosyal hakların, milletimize hak ettiği aydınlık yarınların habercisidir.

sendikamızın kuruluşundan bu günlere gelmesi sürecinde gönül ve emek veren, bu yolu dava bilen vefakar ve fedakar tüm teşkilat mensuplarımızı tekrar kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. satırlarımı bizi, teşkilatımızı ve verdiğimiz mücadeleyi en güzel ifade eden üstad necip  fazıl kısakürek’in “utansın” şiiriyle noktalıyor, hepinizi allah’a emanet ediyorum.

utansın

tohum saç, bitmezse toprak utansın!

hedefe varmayan mızrak utansın!

hey gidi küheylân, koşmana bak sen!

çatlarsan, doğuran kısrak utansın!

eski çınar şimdi noel ağacı;

dallarda iğreti yaprak utansın!

ustada kalırsa bu öksüz yapı,

onu sürdürmeyen çırak utansın!

ölümden ilerde varış dediğin,

geride ne varsa, bırak utansın!

ey bin bir tanede solmayan tek renk,

bayraklaşmıyorsan bayrak utansın!    

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo