GÜCÜNÜ ÜYELERİNDEN ALAN SENDİKA

zor zamanların insanı olmak, zorlu dönemlerde bile yılmadan ve yıkılmadan çizdiği hedefe yürüyebilmektir. enerjisini, sendikasının daha güçlü ve etkili olması için harcamış, büyük bir aile olan sağlık-sen’in her bir bireyi, zor zamanlarda hedefe yürümüş ve bu anlamda birer lider ve öncü olmuşlardır.

‘gücünü üyelerinden alan sendika’ söylemimizin içini dolduran gerçek de budur. gücünün kaynağı olarak her zaman insanı gören, insana yapılan yatırımı en büyük karlı yatırım addeden sağlık-sen’in liderleri, sendikal geleceği bu düşünce ve tavır üzerinde inşa etmeye devam edeceklerdir.

“bir kuruluşun sahip olduğu yeri doldurulamaz tek sermaye; bilgi ve yeteneğidir” der bir düşünür.  elbette ki, enerjilerini bilgi insanı olmaya, düşünce ve fikir üretmeye, kendi alanlarında marka olmaya adamış bu saygın ailenin bireyleri, aldıkları görevlerde, bir taşın üzerine yeni bir taş koyma sevdası ile hizmet aşkını taze tutmayı en büyük hedefi olarak bilmektedir.

tüm bu amaçlarımızı gerçekleştirmek için, yeni dönemimizde mevzuat birimimize yeni hedefler belirlemiş ve tüm teşkilatımız ve üyelerimizin dahil olduğu bir yol haritası çizmiş bulunmaktayız. yeni dönem hedeflerimizi şu şekilde sıralırabiliriz:

1. mevzuat birimini genişletmek: uzman sayımızı artırarak ekibimizi genişleteceğiz ve mevzuatla ilgili sağlık-sen danışma hattı kuracağız.

2. bilgiyi sahaya yaymak: sıkça sorulan sorular bölümü, mail grupları ve sosyal paylaşım ağları ile interneti aktif kullanacağız, profesyonel eğitim kurumları destekli interaktif eğitim programları hazırlayacağız ve kitap, broşür gibi yazılı yayımları yaygın hale getireceğiz.

3. bilgiyi sahadan almak: çalıştaylar düzenleyerek, teşkilatımızdan ve üyelerimizden taleplerini toplayarak sürece aktif katılımlarını sağlayacağız.

4. mevzuat havuzu oluşturmak: sağlık bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına, yök ve üniversitelere, aile ve sosyal politikalar bakanlığına ait mevzuatları tek bir çatı altında toplayıp, teşkilatımızın bu verilere kolay ulaşımı sağlayacağız.

5. ar-ge çalışmalarına ağırlık vermek: hem sosyal içerikli hem de sağlık çalışanlarına ve sendikacılığa ilişkin çalışmalara ağırlık vererek toplumda ve sağlık çalışanlarında farkındalığın oluşmasını sağlayacağız, ab ülkelerindeki sendika ve diğer organizasyonlarla ortak projeler yürüteceğiz ve tüm teşkilatımızın kolay ulaşımını sağlayacağımız bir akademik havuz oluşturacağız.

bu vesileyle, 25- 26 ağustos 2012 tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz olağanüstü genel kurul’un, tekrar sağlık-sen ailesine hayırlı olmasını diliyor, saygılar sunuyorum.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo