TEŞKİLATIMIZ DESTAN YAZIYOR

Bir organizasyonun gücü, temellerinin sağlamlığına bağlıdır. uğruna mücadele ettiğiniz davanız, sağlam temeller üzerine kurulmamışsa, yaptıklarınız da uzun ömürlü olmaz. savunduğunuz fikir, sağlam gerekçeler üzerine inşa edilmemişse, başka fikirler karşısında savrulup gitmesi işten bile değildir.

Biz sendikacılığı hem üyelerimiz hem insanlık için yapıyoruz. üyelerimizin hak ve kazanımları için mücadele ederken, mazlumların sesi olma, demokrasiden yana taraf olma, temel hak ve özgürlüklerden yana taraf olma, güçlüden değil, haklıdan yana taraf olacağımızı söyleyerek yola çıktık.

Savunacak ve uğruna mücadele edecek bu kadar değerimiz varken, temellerimizi de sağlam atmamız gerekiyordu. bir ferdi olduğumuz büyük memur-sen ailesi de sağlam temeller üzerine kurulmuş, gerekçelerini sağlam zemine oturtmuştur.

bizim gücümüzün önemli bir kısmını inandığımız değerler, bir o kadarlık kısmını da güçlü teşkilatımız oluşturmaktadır. türkiye’nin her yerinde örgütlü güçlü bir sağlık-sen, sesimizin daha gür çıkmasını sağlamıştır. haklı olduğumuz davamızı savunurken, temsil ettiğimiz yüzbinler ve hitap ettiğimiz milyonların gücünü arkamıza alarak bunu yaptık.

Toplu görüşme ve toplu sözleşme masasında üyelerimizin ve teşkilatlarımızın desteği ile sayısız kazanıma imza attık. sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sesini daha gür haykırabiliyorsak, bu inşasını sağlam temeller üzerine oturttuğumuz sendikal yapımımızdan kaynaklanmaktadır.

Biz, kuraklıkla mücadele eden afrika’nın, sel felaketiyle mücadele eden pakistan’ın, budistlerin katliamına maruz kalan arakanlı müslümanlar’ın, çinliler’in zulmüne maruz kalan doğu türkistanlı kardeşlerimizin imdat çığlıklarına güçlü teşkilatımızın desteği ile karşılık verdik.

İnancından dolayı başını örttüğü için kamu hizmetinden engellenen ve okuma hakkı elinden alınan kızlarımızın imdadına, bu güçle yetiştik. bu güçle özgürlük için 10 milyon imza deyip 12 milyon 300 bin imza topladık. çalışma hayatının önünde tabu gibi duran başörtüsü yasağını teşkilatımızın, üyelerimizin ve milletimizin desteği ile kaldırttık.

Merhum Mehmet Akif İnan;

Her eylem yeniden diriltir beni

Nehirler düşlerim göl kenarında.

Derken bize mücadelemizin yol haritasını çıkarmıştır. eylemlerle yeniden doğan ve dirilen, kenarında nehirler düşlenecek nehirlerin de mücadeleler sonunda olacağını söylemiştir.

Bizim davamız kutsaldır. hak arama kutsal bir mücadeledir. mazlumun yanında yer almak kutsal bir mücadeledir. doğu türkistanlı kardeşlerimizin, arakanlı kardeşlerimizin sesi olmak kutsal bir haykırıştır. bu ses, milyonların sesidir.

sesimizin daha gür çıkması, kulağını gerçeklere tıkamış insanların kulaklarına haklı mücadelemizin çığlığını duyurmak, daha büyük bir aile ve güçlü teşkilatımızla olacaktır.

Bu aileyi büyütmek için gece gündüz demeden, bayram tatil demeden çalışan teşkilatımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

her yetki döneminde alnımızı ağartan rakamlara bizi taşıyan teşkilatımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. hep diyoruz ya, biz büyük bir aileyiz. bu ailede herkes üzerine düşeni yapıyor.

Haktan yana her eylemimizde bütün gücüyle çalışan teşkilatımız, bir destan yazmaktadır. bu destanın yazılmasında önde görünenler kadar görünmeyen isimsiz kahramanlarımız da pay sahibidir. bizleri bir araya getiren, uğruna mücadele ettiğimiz değerlerimiz bunu gerektirmektedir.

Daha güzel, daha özgür ve müreffeh yarınlarda buluşmak ümidiyle. allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo