GÜCÜMÜZE GÜÇ KATTIK

Sağlık-Sen olarak, büyük bir coşku içinde Genel Kurulumuzu yaptık. Genel kurullar ve teşkilat toplantıları, bir örgütün büyüklüğü, gücü ve coşkusunu göstermesi açısından büyük önem taşımaktadır.

Şube genel kurullarımızda yaşadığımız demokrasi şölenimizi, genel kurulumuzla taçlandırdık. Sağlık-Sen’i dört yıl süreyle daha ileriye taşıyacak, kazanımlara yenilerini ekleyecek ekibimiz, delegelerimizin tercihleriyle belirlendi. Genel Başkanımız Metin Memiş ve ekibi, siz değerli delegelerimizin teveccühüyle yeniden bu göreve getirildi. Tam bir demokrasi şöleni şeklinde gerçekleşen genel kurulumuzda, güven ve desteğiniz bir bayrak yarışında nöbette olan bizlere yeni sorumluluklar da yükledi. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarını çözmede, yeni kazanımlar elde etmede bize verdiğiniz bu görevi hakkıyla yerine getirmek için gece gündüz demeden çalışacağız. Geçmişte olduğu gibi, bundan sonra da sizlerin destekleriyle yolumuza devam edeceğiz.

Memur-Sen ve Sağlık-Sen demek; kadim medeniyet değerlerinin temsilcisi demek. Bu değerlerin korunması ve yüceltilmesi için öncü güç demek. Bu güç, kamu görevlileri, sağlık ve sosyal hizmetlerde çalışan arkadaşlarımızın kazanımlarını artırma, sorunlarını çözmenin yanı sıra, mazlumların ve mağdurların umudu, dostlarımızın gurur kaynağı demek. Biz, büyük bir aileyiz. Bunu her seferinde vurguluyoruz. Bir aile olamayanların bunu anlaması elbette zor. Biz, aynı dili konuşuyor, aynı davaya omuz veriyor, aynı idealleri taşıyoruz.

Bu ideallerimiz içinde, mali ve özlük haklarını elde etmiş sağlık ve sosyal hizmet çalışanları bulunuyor. Bu ideallerimiz içinde, bütün kurum ve kuruluşlarıyla demokratikleşmesini tamamlamış, yeni demokratik anayasasına kavuşmuş Türkiye bulunuyor. Bu ideallerimiz içinde, kardeş kavgasını geride bırakmış, terör belasının aramıza girmesiyle bozulmaya çalışılan kardeşlik hukukumuzun yeniden daha güçlü bir şekilde tesis edilmesi bulunuyor. Bu ideallerimiz içinde, bölgesinin öncü gücü, dünyada sözü dinlenen, geleceğin güçlü Türkiye’si bulunuyor. Bizim ideallerimiz içinde, milli irade ve millet iradesinin üstün tutulması, hukukun üstünlüğü, millete hizmet ülküsü bulunuyor.

Bizim ideallerimiz içinde bağımsız bir Filistin, kardeş kavgasının sona erdiği Suriye, zulmün ve katliamın sona erdiği Doğu Türkistan, Muyanmar bulunuyor.Bizim ideallerimiz içinde, barışın hakim olduğu, coğrafyasında kan ve göz yaşının dindiği bir dünya bulunuyor. Hedefi ve idealleri bu kadar yüce olan bizler, elbette gücümüzü sizden, milletimizden alıyoruz. Gücümüz, bu ideallerin ateşleyici gücü, motivasyon kaynağımız olacak.

Şimdiye kadar destanlar yazan siz teşkilatımızın, yaklaşan 15 Mayıs döneminde de elinden geleni yapacağına olan inancımı bir kez daha ifade etmek istiyorum. İcraat yerine laf üretenlere sahada en güçlü cevabı vereceğinizi biliyorum. Bu süreçte gerek genel merkezimiz, gerekse şubelerimiz, temsilcilerimiz ve üyelerimiz elinden gelen gayreti gösterecek ve gücümüze güç katacaktır.

Bu arada, hepimizin malumu, önümüzde bir toplu sözleşme dönemi bulunuyor. Taleplerimizi toplu sözleşme masasına taşıyacak ve kazanıma dönüşmesi için mücadele edeceğiz. Sözünü aldığımız yıpranma payı, lisans tamamlama konularında somut adımların atılması ve hayata geçmesi için elimizden geleni yapacağız. Taleplerimizi dile getirirken, şimdiye kadar olduğu gibi şimdiden sonra da sizlerden aldığımız güçle mücadele edeceğiz.

Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo