SAĞDUYU GALİP GELECEK!

Sağlık-Sen olarak bugün 100’e yaklaşan şubemizde 5 bin temsilcimiz ve 250 bin üyemizle tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın yürekli sesi olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sesimizin daha güçlü çıktığı, sözümüzün daha fazla itibar gördüğü onurlu bir emek örgütü olmanın huzuru içindeyiz.

23. yılımızda sizlerin büyük desteğiyle bugün Türkiye’nin en güçlü sivil toplum kuruluşlarından biri haline geldik. Maaş, nöbet ücreti ve döner sermaye artışları, atama ve nakilde lehimize iyileştirmeler, lisans tamamlama, yıpranma payı, kadro hakkı gibi ezberleri bozan birçok kazanımımızla sendikacılık tarihine not düştük.

Elde ettiğimiz kazanımlar bizi daha da yüreklendiriyor. Önümüzde daha yapacak çok işimiz var. Öncelikle yıpranma payının geriye dönük olarak yeniden yapılandırılması gerektiğine inanıyoruz. Sağlık alanındaki tüm çalışanlarımızın ve hatta tüm sosyal hizmet çalışanlarımızın da istisnasız bu hak kapsamasında olmasını istiyoruz. Yıpranma payının 6 yıla 1 yıl değil, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlandırdığı şekliyle 5 yıla 1 yıl olarak düzenlenmesi gerektiğini şart görüyoruz.

Özellikle son sekiz yılda Sayın Genel Başkanımız Metin Memiş tarafından ortaya konulan sendikal vizyon sayesinde paydaş kurumlarla geliştirilen güçlü iletişimin, toplu sözleşme masasında elde edilen tarihi kazanımlarımızın, sendikamız bünyesinde geliştirilen bilimsel yayınların ve programların Sağlık-Sen için bir dönüm noktası olduğunu ifade etmek isterim. Elbette sendikal mücadelemizde teşkilatlanma kültürü de son derece önem arz etmektedir. Bu amaçla Sayın Genel Başkanımız Metin Memiş öncülüğünde Genel Merkez Yöneticisi arkadaşlarımla birlikte Türkiye’nin dört bir tarafında teşkilatlarımızla bir araya geldik, deyim yerindeyse ayak basmadık yer bırakmadık.

Enerji dolu, sağduyulu, çalışkan ve tecrübeli kadrolarımızla yaptığımız teşkilat çalışmalarımızda şimdi yeni heyecanlar yaşıyoruz. Son iki ay içinde 20’nin üzerinde şubemizde olağan genel kurullarımız gerçekleştirildi. Yapılan seçimlerde adeta bir demokrasi şöleni yaşıyoruz. Aday olan tüm arkadaşlarımızda sendikamız için daha iyisini, daha güzelini, daha özelini nasıl yapabiliriz düşüncesinin hakim olduğunu görüyoruz.  Büyük imkansızlıklarla bugünlere getirdiğimiz sendikamıza duyulan bu ilgi, Sağlık-Sen’de hizmet bayrağını göğüslemek için yapılan bu heyecanlı yarışlar, dile getirilen özgün projeler, gösterilen üstün çabalar bizler için gerçekten de büyük bir gurur kaynağıdır. İnşallah önümüzdeki 3-4 aylık süreçte de birçok şubemizde yine benzer heyecanların yaşanacağını ve nihayetinde sağduyunun, birliğin, beraberliğin, kardeşliğin galip geleceğini göreceğiz.

Asla yılmayacağız ve yorulmayacağız…

 

 


 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo